נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
מדעי המחשב
RSS UnderWarrior Forums : RSS מדעי המחשב
נושא

נושא: שאלה בעץ פורש מינימלי

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
Keos
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 11 January 2006 בשעה 23:33 | IP רשוּם
ציטוט Keos

שלום לכולם!

יש לי שאלה: נניח נתון G גרף קשיר לא מכוון , שהמשקולות שלו הן w=1 או w=2 בלבד.יהי T עץ פורש מינימלי לגרף כך שיש בו k קשתות של 1 ו m קשתות של 2. צריך להוכיח שכל עץ פורש מינימלי של G הוא בעל k קשתות במשקל 1 ו- m במשקל 2.

חשבתי ללכת בסתירה: נניח וקיים עוד עץ כזה עם k' קשתות במשקל 1 ו m' קשתות במשקל 2. ראשית ברור ש- k*1+2*m=k'*1+m'*2 (כיוון שסכום המשקלים המינימלי הוא כמובן יחיד). עכשיו הנקודה בה אני מסתבך היא: האם כל עפ"מ של G חייב להיות כך שסכום קשתותיו (הקשתות עצמן, לא המשקלים) יהיה זהה? כי אם כן אז מיידית k+m=k'+m' zzz ופתרון שתי המשוואות יתן k'=k ו m'=m ומש"ל. השאלה היא האם זה נכון? ומה העניין אז בנתון של 1 ו 2... זה יכול היה להיות כל זוג מספרים סתם...

מישהו יכול בבקשה לעזור?

תודה רבה מראש,

Keos.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של Keos חפש הודעות אחרות של Keos בקר בדף הבית של Keos

maord1984
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 15 March 2006
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 15 March 2006 בשעה 23:07 | IP רשוּם
ציטוט maord1984

השאלה היא כמה קודקודים יש לו, והאם בעץ המקורי יש מספר קשתות שנוגעות באותו קודקוד.

gkutiel
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף / הצטרפה: 14 March 2006
נשלח בתאריך: 16 March 2006 בשעה 10:42 | IP רשוּם
ציטוט gkutiel

בעץ תמיד מספר הקשתות הוא מספר הצמתים פחות אחד

maord1984
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 15 March 2006
מדינה: Israel
נשלח בתאריך: 16 March 2006 בשעה 14:09 | IP רשוּם
ציטוט maord1984

Keos כתב:

שלום לכולם!

יש לי שאלה: נניח נתון G גרף קשיר לא מכוון , שהמשקולות שלו הן w=1 או w=2 בלבד.יהי T עץ פורש מינימלי לגרף כך שיש בו k קשתות של 1 ו m קשתות של 2. צריך להוכיח שכל עץ פורש מינימלי של G הוא בעל k קשתות במשקל 1 ו- m במשקל 2.

חשבתי ללכת בסתירה: נניח וקיים עוד עץ כזה עם k' קשתות במשקל 1 ו m' קשתות במשקל 2. ראשית ברור ש- k*1+2*m=k'*1+m'*2 (כיוון שסכום המשקלים המינימלי הוא כמובן יחיד). עכשיו הנקודה בה אני מסתבך היא: האם כל עפ"מ של G חייב להיות כך שסכום קשתותיו (הקשתות עצמן, לא המשקלים) יהיה זהה? כי אם כן אז מיידית k+m=k'+m' zzz ופתרון שתי המשוואות יתן k'=k ו m'=m ומש"ל. השאלה היא האם זה נכון? ומה העניין אז בנתון של 1 ו 2... זה יכול היה להיות כל זוג מספרים סתם...

מישהו יכול בבקשה לעזור?

תודה רבה מראש,

Keos.

ובנוסף

gkutiel כתב:
בעץ תמיד מספר הקשתות הוא מספר הצמתים פחות אחד

אז לאחר שקראתי את השאלה והתשובה, אני מסביר את התשובה:

בשאלה נשאל איך מוכיחים שתמיד תהיה כמות מסויימת של קשתות של 1 וכמות אחרת של 2, והתשובה בגוף השאלה! אם העץ הפורש הוא מינימלי ויש בו את הכמות הזאת, כך גם כל עץ פורש מינימלי אחר יהיה בעל אותה כמות קשתות!

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה