נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
פורום מחשבים כללי
RSS UnderWarrior Forums : RSS פורום מחשבים כללי
נושא

נושא: שאלה באסמבלי

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
יניב
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 29 June 2006 בשעה 21:39 | IP רשוּם
ציטוט יניב

שלום,

יש לי שאלה באסמבלר..נניח שאני רוצה לדעת בזמן ריצה של פונקציית c כלשהי את ערכי חלק מאוגרי הדגלים(למשל carry flag ו-zero flag), ברור שצריך לדחוף את אוגר הדגלים למחסנית, ואז להוציא אותו משם...השאלה מה הלאה?..אני חושב שצריך להשתמש בפעולות השוואה ביטיות בעזרת הפקודה CMP או TEST אבל אני לא בטוח, וזה בכל מקרה

לא פתרון אלגנטי...אשמח להצעות..

יניב

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של יניב חפש הודעות אחרות של יניב בקר בדף הבית של יניב

יוחאי אגמי
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 21 July 2006 בשעה 01:27 | IP רשוּם
ציטוט יוחאי אגמי

שמע לא הבנתי בדיוק מה שאתה רוצה אתה אומר נושא אחד וקופץ לאחר, אז ככה.

אם אתה מעוניין לדעת את ערכי אוגרי הדגלים, אז אני מניח שתוכל לתרגם את התוכנית לאסמבלי וכיוון שיש המון קומפיילרים שמשתמשים במראה ויז'ואלי שבו מופיעים ערכי האוגרים ואני מניח גם ערכי הדגלים השונים שאף אחד לא זוכר את כולם אז זה אפשרות אחת. אפשרות שנייה, אני לא התעסקתי עם זה המון זמן אז אם יש אפשרות תוכל להדפיס את ערכי הדגלים בשלבים השונים שבהם אתה מעוניין לראות את ערכיהם וזה אולי תוכל לעשות בפונקציה ב-c משולבת עם אסמבלי אם זה יהיה לך יותר פשוט. 

ובקשר לשאלה שלך אני הבנתי שאתה כנראה מעוניין להשוות את ערכי הדגלים השונים ל-0 או 1 ואז לפי כך לדעת את ערכיהם האמיתיים כי אלו הערכים היחידים שהם יכולים לקבל, לפי מה שהבנתי אותך, אז אם לזה אתה מתכוון נראה לי שזה יעבוד פשוט תנסה ותבדוק.

מקווה שעזרתי.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של יוחאי אגמי חפש הודעות אחרות של יוחאי אגמי בקר בדף הבית של יוחאי אגמי

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה