נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
אבטחת מידע
RSS UnderWarrior Forums : RSS אבטחת מידע
נושא

נושא: תגובה שלי על ההשמצות בנוגע להצפנת shpn

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 11 August 2006
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 11 November 2006 בשעה 22:33 | IP רשוּם
ציטוט xtre

רגע רגע רגע....

חברה תעשו פארסה ותנו לי קצת להגיב לפני שמישהו פה יבלע את הלשון להלן תגובתי

(למי ששואל זה אני shlomix)

מישהו פה חושב שהמצאתי תהצפנה הקוונטית? או שהוא מספיק אדיוט כדי לחשוב ככה או שהוא מאוד אדיוט לחשוב שזה מה שאני חושב

ההמצאה של ההצפנה עצמה היא המצאה של שתי מדענים בנהים בנאט ובראסאר

למי שרוצה לקרא על זה כתבתי על זה מדריך בקצרה

פיזיקה קוונטית

http://security.kcsnet.net/shlomix/plus/Cryptology/kvantic/kvantic/kvantic.html

פיצוח קוונטי

http://security.kcsnet.net/shlomix/plus/Cryptology/kvantic/pithuhach-kvanty/pithuhach-kvanty.html

ומה שחשוב לעניננו ההצפנה הקוונטית

http://security.kcsnet.net/shlomix/plus/Cryptology/kvantic/thofen-kvanty/thofen-kvanty.html

יש עוד הרבה חומר על הנושא אני נגעתי רק בתמצית שבתמצית

עד לפה אין שום קשר אלי וזה מובהר בצורה ברורה בכל המדריכים שלי מכאן מתחיל החלק ששיכללתי וכדאי שתבינו עברית שפוטה "שיכללתי ע"י טכניקת שליחה"

ועכשיו בקשר להצפנת SHPN זה למעשה שיכלול בטכניקת השליחה ואת זה למעשה המצאתי
לקחתי תשיטה הישנה וקיצרתי בה את התהליכים משש לשלוש

זה למעשה טכניקת שליחה של ההצפנה שלי בצורה מקוצרת

http://security.kcsnet.net/shlomix/plus/Cryptology/kvantic/shpn/shpn.html

שימו לב בשלבים איך מקצרים את התהליך משישה שלבים לשלושה
חלק גדול לא הבינו בכלל מה שרציתי אני לא המצאתי הצפנה קוונטית אבל לקחתי את הרעיון של ההצפנה ומצאתי טכניקת שליחה אחרת לגמרי משהיכרנו
לאלו שעיינו בסודות ההצפנה שזה ספר שאני מאוד ממליץ עליו יוכלו לראות את השיטה הישנה
זה יוכל בהחלט לעזור לכם להבין את החסרונות העצומים של השיטה הישנה ואת מה שבעצם פיתחתי כלומר טכניקת שליחה שמתגברות על המון בעיות כך שלמעשה הם הופכים את השיטה הישנה לחסרת תועלת

בפירוש זה שיטת הצפנה קוונטית רגילה אך היא משתמשת בטכניקת שליחה שונה לגמרי

אני רק יתן לכם דוגמא אחת של מעלה מיוחדת בשיטת שליחה שלי ....
שימו לב.... אני יכול לבחור את מסלול צופן הפנקס... כל אות שתרשם (אות שאני ירצה) בפנקס תשלח באופן כפול כמו שהסברתי במדריך
ישנם עוד מעלות כמו למשל העובדה שהמסלול קצר יותר ולא מחייב את השולח לחכות למקבל אבל זה לא הנושא כרגע

שימו לב טוב על החומר חבל שתזלזלו בלי לקרא
וכמו שכתבתי במדריך השיטה הזו נבדקה על ידי פרופסור מאוד מוכר מאוניברסיטת בר אילן הוא ישב על זה הרבה ואמר שאני בהחלט צודק

למי שמתעקש לקבל הסבר מפורט והוא חושב שהוא מבין בנושא והוא לא סתם חרטטן שמחפש להציק לי אני מוכן להסביר בכיף כל דבר שלא מובן באי סי
1112530

כמובן שאני לא כועס ממש על כל השטויות של חברה די רציניים פה בפורום אני מבין שלא ממש קראתם תחומר

חלק ממכם קרפיטולוגיה לא הצד החזק שלכם

העיקר שהדברים הובהרו אשמח כמובן לקבל ביקורת בונה

בהצלחה

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 11 November 2006 בשעה 22:39 | IP רשוּם
ציטוט xtre

הייתי שמח שזה יהיה אשכול מסודר תשאלו מה שבא לכם ואם יש מישהו שיוכיח לי שטעיתי אני כותב פוסט בכל מקום שפירסמתי את זה שטעיתי בבקשה....

ד.א

נראה לי שמקור הטעות שאתם קראתם את האשכול הראשון ב IUC ואז הגבתם האשכול הראשון כלומר החלק הראשון הוא היסטוריה כדי להכניס אנשים שפחות מבינים לענינים אני ממש רק בסוף חלק שני נגעתי בנקודה אז למי שמגיב שיקרא את שתי חלקים עד הסוף שיבין מה אני רוצה ואז אשמח אם הוא יגיב

green
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 12 November 2006 בשעה 08:41 | IP רשוּם
ציטוט green

תקשיב טוב ילד. קודם כל אל תזלזל פה באף אחד , יש כאלה שלמדו את הנושא הזה מספיק לעומק.
דבר שני הבעייה שלך היא לא קריפטולוגייה היא אחת מהשניים: או שאתה לא יודע להסביר
או שאין לך מושג בפיזיקה.
אני יסביר לך לאט מה הבעייה בהצפנה שלך:
כל הקטע בהצפנה קוונטית זה "אי הוודאות" עכשיו הסיבה שהייזנברג הגיעה לעיקרון הזה היתה בגלל שניסוים משנים את מצב הקוונט. על זה מתבססת ההצפנה הקוונטית וזהו עיקר כוחה, מכיוון שברגע שאדם מצוטט ובוחן את מצב החלקיק בהצפנה קוונטית הוא לבטח ישנה אותו!!!! (ואז תוכל להבחין בציטוט)
הבעייה אצלך שסדר המקטבים ידוע מראש (או שיש שני אפשרויות לטענתך) זה לא משנה עדיין ברגע שאין פה רנדומליות ומעט מאוד מקרים (ובמיוחד ברגע שאתה משדר פעמיים אותו קוונט) אתה צריך לצאת מתוך נקודת הנחה שסדר המסננים ידוע למצוטט...
וברגע שהסדר ידוע זה כבר לא הצפנה קוונטית זו הצפנה דיגטלית פשוטה!!!!!
עכשיו אתה מבין למה אין שום יחודיות בהצפנה שלך?
שבוע טוב...

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של green חפש הודעות אחרות של green בקר בדף הבית של green

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 12 November 2006 בשעה 10:21 | IP רשוּם
ציטוט xtre

green כתב:

תקשיב טוב ילד. קודם כל אל תזלזל פה באף אחד , יש כאלה שלמדו את הנושא הזה מספיק לעומק.
או שאין לך מושג בפיזיקה.
כל הקטע בהצפנה קוונטית זה "אי הוודאות" עכשיו הסיבה שהייזנברג הגיעה לעיקרון הזה היתה בגלל שניסוים משנים את מצב הקוונט. על זה מתבססת ההצפנה הקוונטית וזהו עיקר כוחה, מכיוון שברגע שאדם מצוטט ובוחן את מצב החלקיק בהצפנה קוונטית הוא לבטח ישנה אותו!!!! (ואז תוכל להבחין בציטוט)
הבעייה אצלך שסדר המקטבים ידוע מראש (או שיש שני אפשרויות לטענתך) זה לא משנה עדיין ברגע שאין פה רנדומליות ומעט מאוד מקרים (ובמיוחד ברגע שאתה משדר פעמיים אותו קוונט) אתה צריך לצאת מתוך נקודת הנחה שסדר המסננים ידוע למצוטט...
שבוע טוב...

אוקי נתעלם לרגע מחוסר הבנה ניגש ענינית לתשובה

השאלה שאתה שואל היא בעצם כזאת

אני עושה ניסויים לפוטון? אז איבדתי את עיקרון האי ודאות! שזה המושג הראשוני בפיזיקה הקוונטית ועל זה בעצם מסתמכת ההצפנה שאם לא כן זה לא פיזיקה קוונטית אלא סתם הצפנה של בייטים!

אז ככה... עיקרון האי ודאות מחסל את היכולת של המקבל לדעת איזה פוטון נשלח אולי לא רק את של המקבל אלא של כל עין שתנסה לבחון את הדברים

אבל שים לב השולח ששלח את הפוטונים וכייון אותם באופן מסויים הוא יודע בפירוש מה הוא שלח ולא אין בעיה לעשות זאת שוב

עכשיו נכון שהוא גם לא יוכל לעשות איזשהי התערבות בדרך אבל לשולח אין בעיה הוא יוכל לשלוח גם פעמיים את אותו הפוטון מכיון שהוא יודע בוודאות איזה פוטונים הוא רוצה לשלוח

עכשיו נניח השולח ירצה לשלוח

\

ברור שאם הוא שולח והמקבל לא יקבל את זה נכון אז זה יהיה בוודאות שנוי פוטון במצב כזה יש את עיקרון האי ודאות ולעולם לא נוכל ללמוד על תנודת הפוטון העכשוית

מה שאני הצעתי זה לא לקבל אותו באופן כפול אם בוב שהוא המקבל ינסה לשחק פעמיים עם פוטון בפעם השנייה זה לא יהיה שווה כלום כמו שאמרת יש את עיקרון האי ודאות שברגע שעשית שינוי קל הוא משתנה

אני בפירוש לא מדבר על פעמיים לבדוק את הפוטון אלא פשוט לשלוח אותו פעמיים שזה למעשה שתי פוטונים לכל דבר רק באותו כיוון וכבר הסברתי השולח יכול לשלוח אותו פעמיים הוא פשוט צריך לכוון את המסננים בצורה הכנונה עכשיו למקבל יהיו שתי אפשרויות לנסות לשער נכונה את כיוון הפוטון מכיוון שהוא יודע שאותו פוטון ישלח פעמיים יש לו שתי נסיונות

אז מה שהוא יעשה הוא יכניס בראשונה מסנן של פלוס ובשנייה משנן של איקס ויקבל תוצאות

תראה כמה אפשרויות לדוגמא הוא יוכל לקבל

נניח שהוא עשה

+X

כלומר עשה בראשון פלוס ובשני עשה איקס תראה רשימת תוצאות שהוא יכול לקבל (וזה עוד בלי להפוך את הסדר שלהם כלומר בראשון איקס ובשני פלוס)

|\

|/

-\

-/

כל האפשרויות האלו יכולים להיות מה שמקשה עליו לדעת אם בוב לא יגלה

ופה הנקודה אם נניח בשלב זה מישהו ינסה ליירט את הפוטונים אז כמו שכבר ברור יירוט של הפוטון ישנה את הפוטון והיירוט יתגלה

אך אם המעבר של הפוטון היה נקי רק מי שביצע את הסינון של הפוטון יוכל לדעת את התוצאה

איך הוא יידע ? השולח ימסור לו מה מכל שתיים היה נכון

כלומר השולח לא ימסור את הפוטון אלא רק את שיטת הקיטוב לדוגמא הוא יאמר לו שהשיטה של הפלוס היתה נכונה או שיאמר לו שהאיקס היה נכון

כאשר המקבל יודע בצורה ברורה שהשיטה היא לדוגמא פלוס הוא כבר יודע תתוצאה נניח והוא שם מסנן אפס (-) וזה לא נכנס אז סביר להניח שזה 1 (|) וככה גם באיקס

תזכור טוב תנקודה מרגע שיש לך שיטת קיטוב נכונה מספיקה לך בדיקה אחת כדי לדעת את התוצאה ופה בעצם הסוד של השיטה להסתמך על היכולת לדעת את השיטה כדי לצמצם את אפשרויות הבדיקה

הלאה....

et_gershon
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף / הצטרפה: 09 September 2006
נשלח בתאריך: 12 November 2006 בשעה 12:59 | IP רשוּם
ציטוט et_gershon

חח תותח אתה שלומי,
אני לא מבין כל כך בהצפנה אבל לפי ההסבר שלך לגרין הבנתי בערך על מה הוויכוח,

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של et_gershon חפש הודעות אחרות של et_gershon

Aquila
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 15 November 2006 בשעה 09:26 | IP רשוּם
ציטוט Aquila

עצוב. כל כך כל כך עצוב.
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של Aquila חפש הודעות אחרות של Aquila בקר בדף הבית של Aquila

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 15 November 2006 בשעה 20:49 | IP רשוּם
ציטוט xtre

Aquila כתב:
עצוב. כל כך כל כך עצוב.

עוד יותר עצוב שאנשים מביעים את דעתם (עד כמה שיש להם דעה בנושא הזה) בצורה כזו מזלזלת

אבל כאשר מגיעים לויכוח אחד על אחד הם הופכים לאילמים

Dracula4ever
משתמש חבר
משתמש חבר
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 30 May 2006
מדינה: Israel
נשלח בתאריך: 16 November 2006 בשעה 08:11 | IP רשוּם
ציטוט Dracula4ever

אני לא קורא את זה, אני עצלן

green
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 16 November 2006 בשעה 10:01 | IP רשוּם
ציטוט green

עכשיו אחרי שהבנתי את כוונתך אני בטוח שזה לא ילך.
מכיוון שאים יצוטטו אין לך שום סיכוי לדעת אם צוטטו או לא. אז נכון שמי שצוטט לא יוכל לדעת את ההודעה אבל בגלל שבכ 50 אחוז מהפעמים הוא ישנה את הפוטון אז פחות או יותר 25 אחוז מהצופן שלך לא יהיה מסונכרן (אני מקווה שהבנת את כוונתי)

חוץ מזה שהצופן שלך לא מביא שום חידוש לעומת הצופן של בנט ובראסר. גם פה וגם שם אתה חייב לציין באיזה מסנן בחרת בקוו לא בטוח קוונטית כך שמה היתרון הגדול בהצפנה שלך?

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של green חפש הודעות אחרות של green בקר בדף הבית של green

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 16 November 2006 בשעה 18:18 | IP רשוּם
ציטוט xtre

השאלה ששאלת הייתה הראשונה שבדקתי הרי זה ברור אבל כשבדקתי ההגעתי לבד לתשובה ולא חשבתי שאני יצטרך להסביר במדריך כי סמכתי על המתמטיקה של אנשים

אבל הייתי צריך יותר לבאר וזה מה שעשיתי

http://security.kcsnet.net/shlomix/plus/Cryptology/kvantic/shpn/options-shpn.html

תודה שנתת לי את זה כהערה אתה תראה לבד את הסטטיסטיקה יש לך טעות בחישובים

ולשאלה ששאלת מה זה נותן לי?

אם הבנת עד הסוף את הצופן אמורים לצמוח לך קרניים מהתלהבות

א. מקצר בשתי שלבים (אין צורך לקבל תשובה מה נכון מבוב כמו בשיטה הישנה כדי להחליט במה הוא צדק ובמה לא אליס הוא זה שמאשר מהרגע הראשון במה בוב צדק ובמה לא)

ב. ישנו סדר קבוע לפוטונים על כל שתי פוטונים אחד הופך להיות פנקס (ולא מסתמכים על אקראיות של המקבל) בקיצור זה ממוספר וניתן לשליטה ובכל זאת זה צופן פנקס

ג. אתה המחליט (כמובן רק אם אתה רוצה) מה יהיה הפנקס ואתה יכול להכניס אותיות לפנקס שאתה בוחר ובכל זאת זה אקראי (בשיטה הישנה הכל תלוי באקראיות של המקבל)

אז תסביר לי מה לא הבנת שלא תפסת את עוצמת השיטה

בכל מקרה אם עוד משהו לא מובן אני שמח להתווכח

green
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 16 November 2006 בשעה 20:08 | IP רשוּם
ציטוט green

טוב ננסה להסביר לך באופן ברור למה זה לא יפעל.
נגיד שאליס שולחת \ עכשיו אייב בחרה במסנן + . נניח שהפוטון יצא מקוטב בצורה -
עכשיו בוב בחר במסנן X יש 50 אחוז שהפוטון יצא נכון ו-50 אחוז שהפוטון יקרא לא נכון.
ז"א יש 50 אחוז שבוב יקבל \ כמו שבאמת שלחו לו ו-50 אחוז שיקבל / שזה בדיוק ההיפך ממה שאליס רצתה שיקבל.
עכשיו ברגע שאליס רק אומרת את צורת הקיטוב שבה נשלח הפוטון היא אינה יכולה לדעת אם מה שהוא קיבל נכון או לא ככה שההצפנה לא תעבוד.
אמנם אייב לא הצליחה לצוטט אבל היא הצליחה לשבש את ההצפנה מה שהופך אותה ללא אפקטיבית!!!
אתה מבין, ההצפנה שלך פועלת ברמה התאורתית אבל אין בה שום תועלת באופן מעשי...
אני מקווה שהבהרתי את כוונתי כמו שצריך סוף סוף. יום טוב...

6א8ןכטם
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 16 November 2006 בשעה 21:50 | IP רשוּם
ציטוט 6א8ןכטם

xtre כתב:
green כתב:

או שאין לך מושג בפיזיקה.
שבוע טוב...

אוקי נתעלם לרגע מחוסר הבנה ניגש ענינית לתשובה

השאלה שאתה שואל היא בעצם כזאת

אני עושה ניסויים לפוטון? אז איבדתי את עיקרון האי ודאות! שזה המושג הראשוני בפיזיקה הקוונטית ועל זה בעצם מסתמכת ההצפנה שאם לא כן זה לא פיזיקה קוונטית אלא סתם הצפנה של בייטים!

אז ככה... עיקרון האי ודאות מחסל את היכולת של המקבל לדעת איזה פוטון נשלח אולי לא רק את של המקבל אלא של כל עין שתנסה לבחון את הדברים

אבל שים לב השולח ששלח את הפוטונים וכייון אותם באופן מסויים הוא יודע בפירוש מה הוא שלח ולא אין בעיה לעשות זאת שוב

עכשיו נכון שהוא גם לא יוכל לעשות איזשהי התערבות בדרך אבל לשולח אין בעיה הוא יוכל לשלוח גם פעמיים את אותו הפוטון מכיון שהוא יודע בוודאות איזה פוטונים הוא רוצה לשלוח

עכשיו נניח השולח ירצה לשלוח

\

ברור שאם הוא שולח והמקבל לא יקבל את זה נכון אז זה יהיה בוודאות שנוי פוטון במצב כזה יש את עיקרון האי ודאות ולעולם לא נוכל ללמוד על תנודת הפוטון העכשוית

מה שאני הצעתי זה לא לקבל אותו באופן כפול אם בוב שהוא המקבל ינסה לשחק פעמיים עם פוטון בפעם השנייה זה לא יהיה שווה כלום כמו שאמרת יש את עיקרון האי ודאות שברגע שעשית שינוי קל הוא משתנה

אני בפירוש לא מדבר על פעמיים לבדוק את הפוטון אלא פשוט לשלוח אותו פעמיים שזה למעשה שתי פוטונים לכל דבר רק באותו כיוון וכבר הסברתי השולח יכול לשלוח אותו פעמיים הוא פשוט צריך לכוון את המסננים בצורה הכנונה עכשיו למקבל יהיו שתי אפשרויות לנסות לשער נכונה את כיוון הפוטון מכיוון שהוא יודע שאותו פוטון ישלח פעמיים יש לו שתי נסיונות

אז מה שהוא יעשה הוא יכניס בראשונה מסנן של פלוס ובשנייה משנן של איקס ויקבל תוצאות

תראה כמה אפשרויות לדוגמא הוא יוכל לקבל

נניח שהוא עשה

+X

כלומר עשה בראשון פלוס ובשני עשה איקס תראה רשימת תוצאות שהוא יכול לקבל (וזה עוד בלי להפוך את הסדר שלהם כלומר בראשון איקס ובשני פלוס)

|\

|/

-\

-/

כל האפשרויות האלו יכולים להיות מה שמקשה עליו לדעת אם בוב לא יגלה

ופה הנקודה אם נניח בשלב זה מישהו ינסה ליירט את הפוטונים אז כמו שכבר ברור יירוט של הפוטון ישנה את הפוטון והיירוט יתגלה

אך אם המעבר של הפוטון היה נקי רק מי שביצע את הסינון של הפוטון יוכל לדעת את התוצאה

איך הוא יידע ? השולח ימסור לו מה מכל שתיים היה נכון

כלומר השולח לא ימסור את הפוטון אלא רק את שיטת הקיטוב לדוגמא הוא יאמר לו שהשיטה של הפלוס היתה נכונה או שיאמר לו שהאיקס היה נכון

כאשר המקבל יודע בצורה ברורה שהשיטה היא לדוגמא פלוס הוא כבר יודע תתוצאה נניח והוא שם מסנן אפס (-) וזה לא נכנס אז סביר להניח שזה 1 (|) וככה גם באיקס

תזכור טוב תנקודה מרגע שיש לך שיטת קיטוב נכונה מספיקה לך בדיקה אחת כדי לדעת את התוצאה ופה בעצם הסוד של השיטה להסתמך על היכולת לדעת את השיטה כדי לצמצם את אפשרויות הבדיקה

הלאה....

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של 6א8ןכטם חפש הודעות אחרות של 6א8ןכטם בקר בדף הבית של 6א8ןכטם

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 17 November 2006 בשעה 00:18 | IP רשוּם
ציטוט xtre

green כתב:

טוב ננסה להסביר לך באופן ברור למה זה לא יפעל.
נגיד שאליס שולחת \ עכשיו אייב בחרה במסנן + . נניח שהפוטון יצא מקוטב בצורה -
עכשיו בוב בחר במסנן X יש 50 אחוז שהפוטון יצא נכון ו-50 אחוז שהפוטון יקרא לא נכון.
ז"א יש 50 אחוז שבוב יקבל \ כמו שבאמת שלחו לו ו-50 אחוז שיקבל / שזה בדיוק ההיפך ממה שאליס רצתה שיקבל.

חח אני מקוה שאתה לא אומר מה שאני חושב (או שפשוט תתקן את זה) יש שתי אפשרויות כי יש רק שתי אפשרויות

אז גם שפה בינאירית מחושבנת רק משתי אפשרויות ובגלל זה היא לא שווה? או לפחות לא יהיה ניתן להשתמש בה לפנקס? (היא נותנת רק שתי אפשרויות של צודק\לא צודק)

לא ממש ניסיתי לענות על השאלה קודם תסביר מה ההערה הזאת

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף / הצטרפה: 16 November 2006
נשלח בתאריך: 17 November 2006 בשעה 01:19 | IP רשוּם
ציטוט green

אתה לא הבנת בכלל למה אני מתכוון תסתכל טוב ותבין.
נגיד ש- / זה 1 ו- \ זה 0  עכשיו אליס שולחת / איב השתמשה במסנן + הפוטון עבר ויצא  כ | עכשיו הוא מגיע למקטב של בוב שבחר ב X ועכשיו יש 50 אחוז שהפוטון יצא כ / שזה באמת מה שאליס רצתה לשלוח ושניהם יתרגמו את זה כ-1 אבל יש גם 50 אחוז שהפוטון יצא מקוטב בצורה /  שזה מסמן 0 וזה בדיוק ההיפך ממה שאליס רצתה לשלוח. בכל אופן בגלל שאליס אומרת לבוב רק מהוא סוג המסנן הוא יחשוב שהצופן מורכב מ-0 כשזה באמת מורכב מ-1 הבנת סוף סוף?! אין להם שום דרך לוודא שזה באמת הצופן הנכון!!!

אני לא חושב שאוכל להסביר את זה בצורה יותר טובה אם לא תבין תקרא כמה פעמים עד שתבין, ואם זה לא יעזור אז פשוט תשכח מההצפנה כי היא לא ישימה......

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של green חפש הודעות אחרות של green

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 17 November 2006 בשעה 09:55 | IP רשוּם
ציטוט xtre

כן אבל בשביל זה יש שתי פוטונים על כל פוטון

במקרה שלך אליס רוצה לשלוח

/

אז היא תשלח

//

עכשו לבוב יש את שתי האופציות ובשתהים הוא משתמש

כלומר הוא ישים גם + וגם X אז אם זה רק פוטון אחד אתה צודק אבל זה כל הטכניקה הרי לשלוח את זה בצורה כפולה כדי שבוב יוכל לקבל את זה אם שתי שיטות הקיטוב פלוס ואיקס

זה יצא ככה

//

על

+X

ונכון שהפלוס יש בו חמישים חמישים (סופר פוזיציה של מצב מקוטב אופקית אנוכית) אבל במקטב בשיטת האיקס הוא יתברר בצורה ודאית נכנס או לא נכנס שזה במלים אחרות \ או /

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

נשלח בתאריך: 17 November 2006 בשעה 10:48 | IP רשוּם
ציטוט green

כפי שהסברתי לך גם במקטב בצורת ה X וגם אם אליס שולחת פוטון מקוטב בצורה \ יש סיכוי גבוהה שהוא יכנס מקוטב ב-90 מעלות או להגדרתך לא יכנס.
יכול להיות מצב שבו אליס תשלח  // ובוב יקבל פעמיים \\
אם תסתכל שוב פעם טוב בהודעות הקודמות תבין איך זה אפשרי אין לי כוח להסביר את זה בפעם האלף

שוב, בשיטה שלך לא ניתן לפענח את הצופן. פשוט אי אפשר ליצור אחד כזה בגלל התערבות המצוטט... 

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 17 November 2006 בשעה 15:06 | IP רשוּם
ציטוט xtre

לא לא לא לא לא לא

אין שום סיכוי חמוד

ניקח את המסנן הנכון אם שלחת / והמסנן הנכון הוא X וזה מה שבדקת אז אתה יודע מאה אחוז

לדוגמא שמת \ והא לא נכנס אז אתה יודע שזה / או ששמת \ והוא נכנס אז אתה יודע שזה זה

מה בדיוק אתה לא תופס?

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

נשלח בתאריך: 17 November 2006 בשעה 16:11 | IP רשוּם
ציטוט green

כי אם שלחת / וצוטטו לך באמצע אז זה יכול להשתנות ל | ועכשיו כשזה מגיע אליך למסנן שבצורת X אז זה יכול לצאת כ \

זהו באמת שזה הניסיון האחרון שלי להסביר לך כי נמאס לי לחזור על דברי
שוב תסתכל טוב ואל תתקבע על ההצפנה שלך ותבין שזה לא הולך

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 17:43 | IP רשוּם
ציטוט xtre

ברור שאם מישהו מצוטט זה הורס תהצפנה זה בדיוק המטרה שציטוט הכי קטן יתגלה...

נראה לי שהבעיה אצלך זה לא הבנה על התורה הקוונטית אלא פשוט על השיטה הישנה של ההצפנה

תתפוס משהו פשוט יירוט והכי קטן ולא משנה לפי איזה שיטת ההצפנה משנה את הפוטון

ושזה יהיה ברור לך זה גם לשיטת ההצפנה הישנה

יירוט מונע יכולת קבלה

אחי לדעתי אתה לא תפסת תשיטה הישנה ואתה תוקף בלי יסודות להישען עלהים

לא מצפינים מסרים בשליחת פוטונים רק בונים איתו צופן פנקס (ואז על פי הפנקס ניתן להצפין)

ולכן אין בעיה שהפוטונים ייורטו כי ככה זה רק יגלה שיש מיירט ואז עוברים לתדר אחר ובונים פנקס אחר

אתה שואל בתיאוריה אתה פשוט לא למדת על השיטה הישנה אז כדאי שתקרא על השיטה הישנה פה

http://security.kcsnet.net/shlomix/plus/Cryptology/kvantic/thofen-kvanty/thofen-kvanty.html

גם בשיטה הישנה אם מישהו מיירט את הפוטונים אין דרך לקבל אותם אבל אז היירוט מתגלה והאותיות לא ישמשו לפנקס

ואם אתה שואל אז איפה המסר שנאבד?

תשובה:

לא נאבד שום מסר המטרה של שליחת פוטונים היא ליצור מפתחות לצופן פנקס ולא להעביר מסרים

בקיצור אחי תבדוק שוב את עצמך לדעתי אתה בכלל לא קלטת את שיטת ההצפנה הישנה שהמציאו אנט ובראסר וחבל מאוד!!!

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 18:42 | IP רשוּם
ציטוט green

קודם כל אני שמח שסוף סוף הבנת את כוונתי.
אני הבנתי טוב מאוד אבל תשים לב שבשיטה "הישנה" יש בדיקה של אימות תוצאות מה שלא קיים אצלך...
אם גם אתה מקיים אימות תוצאות (מה שלא הזכרת בניגוד לשיטה הישנה!!!!!) אז אני מסכים עם העובדה שהשיטה שלך תעבוד.
(אני רואה חיוך מרוח על פניך אך אל תשמח עדיין)

עכשיו לנקודה המכרעת שעד עכשיו לא התעסקנו בה, אתה טוען שיש יתרון לשיטה שלך על פני השיטה הישנה אני טוען שאין שום יתרון.
בשיטה הקודמת "יזרקו" לפח 50 אחוז מהפוטונים (הסיכוי שהוא יבחר במסנן הנכון). בדיוק אותה כמות ש"יזרקו" בהצפנה שלך...
אתה מבין אין פה שום יתרון!!!  אז נכון אם תקיים בדיקת אימות כמו שהגענו למסקנה שצריכה להיות, ההצפנה שלך תפעל. אבל אין לה שום יתרון מהותי על ההצפנה הקודמת.

* מטעני נוחות אני מאמץ את ההגדרות שלך של שיטה ישנה\חדשה כי באמת שאין לי כוח לשקרוא להם בשמם הארוך

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 19:46 | IP רשוּם
ציטוט xtre

טוב...... קודם כל כן.... חיוך מרוח לי על הפנים

אבל לא בגלל שאני מרגיש צודק (את זה ידעתי לפני כן) אלא בגלל שסופסופ הבנת! ואני לא אומר את זה בציניות

עכשיו לשאלה שלך על האחוזים תן לי להבהיר את זה

כשאתה אומר שבשיטה הישנה יש חמישים אחוז אתה בעצם מדבר על סטטיסטיקה שזה קורה לרוב אבל יתכן מצב בו יהיו שלושים אחוז נכונים (מזל רע של המקבל שלא ניחש נכון מסננים) או מצב מלבב שאפילו שמונים אחוז יהיו נכונים אבל מה שברור יש לזה מגבלה אנושית והיא החוסר ידיעה של מה יהיה אצל המקבל (אקראי לגמרי ואין על זה שליטה)

כשאני מדבר על כל שתי פוטונים אחד הופך לפנקס אני מייצב את הצופן אני מודע לכמה אני יכול ליצור מרצף של פוטונים וכמה אני יצטרך בדיוק כדי ליצור קיבולת מסוימת של מפתחות פנקס בקיצור הרבה יותר טוב

אבל גרין תזכור הדבר הרבה יותר מגניב כי אם אני מחליט איזה פוטונים אני יכול ליצור פנקס משלי נגיד אני ירצה ליצור מפתח פנקס בשם GREEN אז אני ימיר את זה לאסקיי יתן לו תקוד בבינארי ואז ישדר את הפוטונים המתאימים

בשיטה הישנה אתה לא תוכל לעשות את זה למה? כי הכל תלוי בניחוש המקבל

ויותר מזה תראה איזה דבר....

בשיטה הישנה היינו צריכים לחכות לבוב שיגיד מה הוא קיבל ואז נגיד לו מה נכון ואז נעשה התאמה

בשיטה שלי אתה ישר שולח את השיטות הנכונות ולבוב נשאר רק לאמת איתך כדי לבדוק האם מישהו לא יירט את הצופן (למה הוא יכול לשלוח לך מיד את התוצאות? כי אם מישהו כבר יירט אותם הוא שינה את הפוטונים וזה יתפס!)

אם אתה בכל זאת מסכים איתי שתף את כולם.....

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 20:08 | IP רשוּם
ציטוט green

טוב אז כמה הערות לפני שאני "ישתף" את כולם בהסכמתי:
1) אין שום קיצור בשלבים, בדרך שלך אליס שולחת הודעה עם המסננים, בוב שולח הודעה של בדיקה ואליס מאשרת (שלושה שלבים)
בדרך הישנה אליס שולחת הודעה, בוב שולח הודעה איפה הוא צדק + בדיקה  ולסיום אליס מאשרת (שלושה שלבים)

אתה מבין שההבדלים הם מאוד זניחים ואין פה יתרון ממשי
2) ברגע שאין יתרון סטטיסטי אז אין שום יתרון ואתה לא יכול להחשיב את הסיכוי שיצא 30 אחוז נכון כסאמת יתרון (כפי שגם אתה אומר)
3) היתרון השלישי שציינת של בחירת מפתח הוא היתרון היחיד שאני באמת רואה , אולם יתרון זה זניח בעולם דיגיטלי שבו הצופן נבחר כמעט ללא התערבות אדם וככל שהוא יותר רנדומלי זה יתרון גדול יותר.  אבל שוב להגנתך זה ללא ספק יתרון

ועכשיו לחלק שבו אני בטוח שאתה לא תסכים עליו אבל תחשוב טוב על מה שאני אומר
החיסרון:
אם איב מצוטט יש 75 אחוז!!! שהיא תגלה מהו הפוטון הנכון. ואני אסביר את עצמי:
אליס שולחת \\  נגיד ש \ מסמל -1 ו / מסמל - 0.
בקיצור אליס שלחה -1.  עכשיו איב צודקת בטוח במסנן אחד ומקבלת \. לגבי המסנן השני יש סיכוי של 50 אחוז שהיא תקבל גם כן \ ואז היא תדע בוודאות שזה -1 ללא שום ספק.
כמו כן יש סיכוי של 50 אחוז שהיא תקבל / ואז היא תצטרך להמר, מכיוון שההימור הוא בינארי יש סיכוי של 50 אחוז שהיא תצדק ועל כן אם נחבר את סך הסיכויים יש סיכוי של 75 אחוז שהיא תצדק!!!!
בקוד הבינארי הרגיל שבו יש בחירה בין שני ערכים יש סיכוי של 50 אחוז בלבד שהיא תבחר בחירה נכונה מה שאומר שהשיטה שלך הרבה פחות בטוחה.

אם תצליח להפריך את הטענה הזו שלי אני ללא ספק אסכים שלשיטה שלך יש יתרון זעום על פני השיטה הישנה...
נ.ב
אם איב מקבלת בשתי שיטות סינון את אותה צורת קיטוב אז אין ספק שזו השיטת קיטוב שנשלחה, אני מקווה שאיני אצטרך להסביר את הטענה האלמנטרית הזו...

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 20:45 | IP רשוּם
ציטוט xtre

1.

-----------------

שיטה ישנה

א. אליס שולח בוב מקבל

ב. בוב מתקשר ואומר  לאליס את שיטות הקיטוב בהם הוא משתמש

ג. כעת אחרי שבוב מסר לאליס את שיטות הקיטוב (ורק אחרי זה) אליס אומר לו במה מהם הוא צדק ובמה לא

ד. כעת כשבוב יכול להסיק לבד את תוצאות הפוטון יכולים לעשות בדיקה

שיטה חדשה

א. אליס שולח תפוטונים ואחרי זה את סוד התוצאות ובוב מקבל

(אין לו בעיה הוא יכול לשלוח אותם אחד אחרי השני מכיון שברגע השליחה הסוד של השיטות הנכונות היה שמור ואם היה יירוט הוא מתגלה לפני שליחת שיטת הקיטוב הנכונה)

ב. כעת אם בוב קיבל את הפוטונים ואחרי זה את סוד הקיטובים ניתן לעשות בדיקת התאמות

מה יותר שלבים 2 או 4 ?

------------

2  אתה באמת חושב שצופן שפעם יתן לך 30 ופעם שמונים עדיף מאחד שיתן תמיד חמישים כאשר גם זה שאיו לו סטטיסטיקה קבועה הממוצע שלו זה 50 ?

-----------

3 הדבר היחידי שאתה מסכים אבל אתה טוען שעדיף רנדומאליות אז פיספסת פה נקודה אחת אין צורך ברנדומליות זה צופן קוונטי

אין צורך בכלל ברנדומליות כל עד אתה שומר על העובדה שהקוונטיקה משחקת להיפך אתה אוכל את העוגה משתי הכוונים גם נותן לו להיות אקראי (מה יותר אקראי מצופן קוונטי?) וגם שולט עליו תחשוב טוב על הדברים בלי נגיעה אישית אתה תבין שאני צודק מליון אחוז

ובקשר לטענה האחרונה שלך אין צורך להפריך כי היא פשוט לא מבוססת!

אני יתן לך לעיין שוב בטבלא שהכנתי...

http://readmes.tigerboard.co.il/shlomix/plus/Cryptology/kvan tic/shpn/options-shpn.html

היה לך פיספוס קטן החשבון שלך צודק אבל אם תוסיף עליו את האפשרות שאולי הוא לא נכנס אז זה חמישים\חמישים בדיוק כפי שמבוססת השיטה הישנה

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 21:05 | IP רשוּם
ציטוט green

אתה צודק טוב שתיקנת אותי כי באמת יש טעות בדברי הנה התיקון:

למעשה אם נשלח \\ אז באחד מהמסננים בטוח יכנס הפוטון בזה אני לא חושב שיש חולק
(הטבלה שלך לא נכונה כי במסנן מסוג X הפוטון חייב להיכנס ואם הוא לא נכנס פעמיים נדע שמה שנשלח היה /) עכשיו אם במקרה השני הפוטון לא נכנס שזה 33 אחוז אז נדע בוודאות שהפוטון שנכנס הוא הנכון וזו הצורה הנכונה.

בשאר המקרים (שזה 66 אחוז מהמקרים ) ישנם 50 אחוז שנצליח ו50 אחוז שלא.
אם נחבר שוב את כל האחוזים ישנו סיכוי של שני שליש (66 אחוז) שנפצח את הקוד.
נכון זה פחות מ-75 אחוז שיצא בחישוב הקודם, אבל עדיין תסכים איתי שזה הרבה)

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 21:18 | IP רשוּם
ציטוט xtre

שוב תיקון אחי....

במסנן של ה X כן יכול להיות מצב שלא נכנס

אם לדוגמא כמו בטבלא אליס שולח \ והוא בדק / אז זה לא יכנס

עכשיו נכון שזה לא אפשרות כשיש לך את שיטת הקיטוב הנכונה כי אתה מיד מגלה שזה היה / בגלל שהוא לא נכנס

אבל ברגע השליחה אף אחד לא יודע שזה השיטה הנכונה וכשזה לא נכנס זה עדיין אפשרות

הרי לך 50\50

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 21:23 | IP רשוּם
ציטוט green

מה פתאום המסנן הוא בצורת X ולכן תמיד הפוטון יכנס זה לא שיש שני מסננים אחד / ואחד \ שאז אתה צודק. זה מסנן בצורץ X ועל כן כל פוטון בצורת הקיטוב הזו יכנס ב - 100 אחוז

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 21:26 | IP רשוּם
ציטוט xtre

אוייי  GREEN ידידי אתה לא הבנת אפילו את השיטה הישנה שמים / או \ אם נניח הכנסתי \ והוא נכנס אני יודע שזה זה ואם שמתי \ והוא לא נכנס אני יודע שזה /

או הפוך אני שם / ואז אם נכנס זה אכן זה ואם לא אז זה \

שמגלים ששיטת הקיטוב היא פלוס או איקס זה אומר שהוא יצטרך לשים - או \ או גם | או /

אם זה היה כמו שאתה אומר אין דרך לעולם לדעת אם זה 0 או 1 כלומר \ או / (סתם למחשבה)

כשמדברים על מסנן X זה שאתה שם פשוט צורה אחת ומסיק לבד את התוצאה

אם אתה שואל למה אין סופר פוזיציה? זה בגלל שסופר פוזיציה מתרחשת רק כשאר הוא במצב של יכולת כניסה לשתי מקומות בו זמנית וכאשר זה / הפוטון \ לא הופך להיות מצב סופר פוזיציוני

כאשר יש לך מסנן כזה ( - ) ואתה מניח לו למשל \ אז נוצרת סופר פוזיציה בין מאונך למאוזן ואז מתרחש עיקרון אי - הודאות

90 מעלות הם סופר פוזיציה שנוצרת בין מצב של 45 מעלות לבין 180 מעלות (מקוה שהמתמטיקה טובה העיקר הכוונה בין עומד לשוכב)

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 21:54 | IP רשוּם
ציטוט green

טוב לאחר עיון מעמיק וארוך אתה טעית לגמרי אבל ההצפנה שלך אובדת.
בוא אני אסביר לך איך ההצפנה הישנה עובדת:
קודם כל מחליטים (לדוגמא) ש / זה -1 \-0  |-1   - 0
עכשיו כשאתה משדר \ . אם השתמשת במסנן X בטוח שאתה תקבל אותו ותתרגם אותו נכון כ-0. אם תשתמש במסנן + גם כן בטוח הוא יעבור רק שיש 50 אחוז שהוא יעבור כ | ואז לא תתרגם אותו נכון ויש סיכוי של 50 אחוז שיעבור כ - ואז יתורגם נכון למרות שהמסנן לא נכון !!

עכשיו לשיטתך (ותבין סוף סוף למה היא פועלת) אם שלחת / והשתמשת בשתי המסננים. באחד זה יצא כ / בדיוק ובשני זה יצא או כ - או כ|  אין מצב שזה לא יצא כמו שאתה תיארת!!!
ולכן איב תקבל שני תוצאות בטוח ועל כן לא תהיה לה שום אפשרות לדעת מה נכונה ומה לא.

אז טוב ההצפנה שלך עובדת.
קודם כל על מנת לשפר את ההצפנה בוב יאלץ להחליף בין המסננים באופן רנדומלית , אחרת ההצפנה תהיה ממש לא בטוחה.

לסיום אני אציין שקשה לי להשלים עם העובדה שחזרה לא פוגעת ברמת ההצפנה.
זו דרך שהוכחה כשגויה לאורך כל ההיסטוריה ועל כן קשה לי לקבל אותה. נצטרך לחשוב על זה עוד קצת על מנת להשלים את זה... אולי מישהו אחר ימצא פגם בסטטיסטיקה שהאלמנט הזה משפיע עליו כי אני בטוח שזה קיים...

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 18 November 2006 בשעה 22:19 | IP רשוּם
ציטוט xtre

קודם כל אני לא טעיתי אתה פשוט הבנת זה הכל!!

אז אני שמח שהבנת אותי

ומה שדיברתי על מצב שבו הוא לא נכנס דיברתי על מצבים מסוימים בטבלה זה הכל נתתי רשימת אפשרויות אבל בכל כניסה אתה אמור לחשבן לבד האפשרות שהוא לא יכנס זה האפשרות שתהפוך את סדר שיטות הקיטוב כלומר במקום פלוס איקס תעשה איקס פלוס

בקשר להערה על רנדומליות סתם בשביל הפואנטה ניתן לאמר

באותו צורה שהשיטה הישנה משתמשת לשליחת הפוטונים ניתן לעשות זאת גם בשיטה החדשה

הרנדומליות היא אותה רנדומליות

רק העליתי את זה כמובן כיתרון אבל אתה בהחלט יכול לעשות את זה רנדומלי בדיוק כמו בשיטה הישנה ועדיין הטקטיקה תיהיה בשיטה החדשה איך שבא לך.....

xtre
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 08 December 2006 בשעה 15:18 | IP רשוּם
ציטוט xtre

איפה כל אלה שתקפו באשכול הקודם?

יכולתם לאמר ציטויטים כמו "עצוב מאוד" או לתת עצות לשיתוף בדיוני אשכולות מפגרים אבל..

כשמגיעים לויכוח הבורות מתגלה

איתכם הסליחה

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה