נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
תיכנות
RSS UnderWarrior Forums : RSS תיכנות
נושא

נושא: מתחיל עם C# ומבקש עצות

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
אבי
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 30 November 2006 בשעה 19:53 | IP רשוּם
ציטוט אבי

שלום לכם,
שמי אבי, בן 17 מהמרכז, פעם ראשונה שיוצא לי לכתוב בפורום הזה אז שלום לכולם

אני מתעסק המון עם שפות תכנות שונות ועם דברים המתקשרים לשרתים.
הציעו לי לעבוד בחברת הייטק שאני מעדיף לא להציג כאן את השם שלה.
הם רוצים שאני ילמד C# עד לרמה שאני מסוגל לעבוד עם בסיסי נתונים, רשתות (שזה מה שאותה חברה מתעסקת בה הכי הרבה) וכו...

קראתי את הספר "C# סדנת לימוד" של הוד עמי והוא לא מספיק לדעתי ולא מגיע לרמות שאני צריך.
חוץ מזה הvisual c#.net החינמי באתר של מיקרוסופט לא הכי נוח מבחינת עבודה עם רשתות ועם וואב סרביס.

אם אפשר המלצות לספר/ים טוב/ים שאחרי שאני יעבוד איתם אני יהיה מוכן כבר לעבוד ברמה גבוהה.
אני צריך לכלול את כל הנושאים, אם אפשר גם אני צריך לדעת איך אני יכול להגיע למאגר של כל הסיפריות בסיס של הDOT NET FREAMWORK
והאם שווה לי לקנות את הVISUAL STODIO.NET המלא, זה יעזור לי?

תודה לעוזרים

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של אבי חפש הודעות אחרות של אבי בקר בדף הבית של אבי

shoshan
מנהל האתר
מנהל האתר
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 16 July 2005
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 30 November 2006 בשעה 20:42 | IP רשוּם
ציטוט shoshan

כשתגיע לחברה יחליטו שם אם לקנות או לא VS,
בכל מקרה אחרי הספר בציינת אתה אמור לדעת c# בתור שפה אך ללא קלאסים פרקטיים שונים...

מומלץ ספרים באנגלית, למרות שיש שראיתי בעברית כמה ספרים בשימוש עם MS SQL...

עכשיו חכה ל-tal, הוא יענה לך בשמחה לדעתי.

עַל כֵּן אֶמְאַס וְנִחַמְתִּי עַל עָפָר וָאֵפֶר.
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של shoshan חפש הודעות אחרות של shoshan בקר בדף הבית של shoshan

tal-
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף / הצטרפה: 29 October 2006
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 03 December 2006 בשעה 01:40 | IP רשוּם
ציטוט tal-

אהלן אבי,

אז קודם כל שמח לשמוע שאתה מתכוון להצטרף לצד הדוטנטי

אני אענה לך על הפוסט בחלקים:

"הם רוצים שאני ילמד C# עד לרמה שאני מסוגל לעבוד עם בסיסי נתונים, רשתות (שזה מה שאותה חברה מתעסקת בה הכי הרבה) וכו..."

בגדול אם למדת את הבסיס של השפה בצורה שאתה שולט בה ויכול להשתמש בה ללא בעייה וללמוד הלאה וברורים לך כל שלושת הסעיפים של תכנות מונחה אובייקטים לא תהיה לך שום בעייה להתקדם הלאה.

"קראתי את הספר "C# סדנת לימוד" של הוד עמי והוא לא מספיק לדעתי ולא מגיע לרמות שאני צריך."

הוא בהחלט בסיסי.. אבל אם "בלעת" אותו זה טוב...(יצא לי לעבור עליו והוא מוצלח בשביל ללמוד את הבסיס)

"חוץ מזה הvisual c#.net החינמי באתר של מיקרוסופט לא הכי נוח מבחינת עבודה עם רשתות ועם וואב סרביס."

זה לא שהוא לא נוח, הוא פשוט לא מתאים לזה.. החבילת Express הספציפית הזאת כוללת תכנות אפליקציות בלבד... (console/winforms/libraries) ולא כוללת תכנות אפליקציות web.. בשביל זה יש את ה- web developer שניתן למצוא כאן: http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/vwd/

"

אם אפשר המלצות לספר/ים טוב/ים שאחרי שאני יעבוד איתם אני יהיה מוכן כבר לעבוד ברמה גבוהה.
אני צריך לכלול את כל הנושאים, אם אפשר גם אני צריך לדעת איך אני יכול להגיע למאגר של כל הסיפריות בסיס של הDOT NET FREAMWORK
והאם שווה לי לקנות את הVISUAL STODIO.NET המלא, זה יעזור לי?"

תשמע, הספר שלקחת הוא בהחלט התחלה טובה.. אני הייתי ממליץ לעבור על www.corner.co.il ולראות שכל מה שרלוונטי לגבייך מובן לך. לגבי שאר הנושאים.. אין משהו ספציפי שאני יכול לחשוב עליו כרגע. אבל אני כן יכול להפנות אותך ל- GOOGLE עם קצת אינפורמציה..ברגע שיהיו לך מחלקות ספציפיות שאיתן תצטרך לעבוד יהיה לך יותר קל להתקדם הלאה... כי כרגע יש לך מטרה ללא הכרה של הכלים.

אז:

לגבי תקשורת הייתי ממליץ לך לחקור על:

קוד:

under System.Net.Sockets :

TcpClient,TcpServer,NetworkStream,Socket

under System.IO :

BinaryReader,BinaryWriter,StreamReader,StreamWriter

אלו שמות של מחלקות שכדאי ללמוד להשתמש איתן בהקשר של tcp connections

בהקשר של data bases ועבודה מולם:

קוד:

under System.Data.SqlClient :

SqlConnection

SqlCommand

SqlDataAdapter

SqlDataReader

רצוי לציין שמחלקות אלו רלוונטיות לגבי עבודה עם Microsoft SQL Server.. יש לך מחלקות גם לעבודה עם Microsoft Access לדוגמא ב- System.Data.OleDb או עם Oracle על ידי טעינת אסמבלי מיוחד..

אתר שמומלץ לבקר בו לגבי פיתוח בסביבת NET. :

http://www.codeproject.com

לגבי פיתוח אפליקציות ועבודה עם DB מומלץ לבקר ב-

http://www.connectionstrings.com

אני מניח שזהו ביינתים, אם יהיה לי עוד מה להוסיף אני אוסיף.. ולגבי הקניית VS.net לדעתי אין טעם כרגע ... גירסאות ה- EXPRESS יספקו לך את כל הצרכים שלך כרגע ואם החברה תהיה מעוניינת בך הם יתנו לך לעבוד אצלם עם VS.net... אל דאגה :-)

אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול... אני אשמח לענות.. קצת בדיליי אבל עדיין... שבוע עמוס ;-)

בהצלחה!

טל.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של tal- חפש הודעות אחרות של tal-

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה