נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
פורום דיבורים
RSS UnderWarrior Forums : RSS פורום דיבורים
נושא

נושא: ניתוח שיר

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
חן
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 25 May 2008 בשעה 14:03 | IP רשוּם
ציטוט חן

היי חייבת ניתוח שיר של "בילי"/ נורית זרחי זה דחוף תודה
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של חן חפש הודעות אחרות של חן בקר בדף הבית של חן

shoshan
מנהל האתר
מנהל האתר
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 16 July 2005
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 25 May 2008 בשעה 20:46 | IP רשוּם
ציטוט shoshan

אז תחפשי בגוגל - עוזר בד"כ

את יכולה גם לבקש מהמורה שלך - זה התפקיד שלה אחרי הכל.

עַל כֵּן אֶמְאַס וְנִחַמְתִּי עַל עָפָר וָאֵפֶר.
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של shoshan חפש הודעות אחרות של shoshan בקר בדף הבית של shoshan

Nameless
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 26 May 2008 בשעה 00:15 | IP רשוּם
ציטוט Nameless

אני מניח שהמורה שלה נתן/ה לה את המשימה הזאתי אז זה יהיה טיפשי

יש ילד בלי חברים ואמא שלא מבינה אותו והכלב שלו נטש אותו
זה שיר על כאבי ההתבגרות והקרע בין הילד להורה, והאכזריות של חברים לכיתה וגם מראה את הפיכת אנישת החיות או איך שקוראים לזה (הפיכתם לאנושיים) וכמה שזה לא נכון
השיר נגד זה, כי למרות שהילד חשב שהכלב חבר שלו וחי בחלום, הכלב לא הבין את מה שהוא אומר ופשוט רצה אוכל וברח

או משהו כזה
מופלץ מספיק?

יש באינטרטנט דפי עבודה מוזרים לילדים, גוגל - זה אולי יתן לך כמה רעיונות לגבי מה מחפשים
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של Nameless חפש הודעות אחרות של Nameless בקר בדף הבית של Nameless

נאוה
פורומיסט על
פורומיסט על
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 06 August 2006
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 26 May 2008 בשעה 22:53 | IP רשוּם
ציטוט נאוה

היה לי כלב.
קראו לו בילי.
בילי שלי האובד -
כפתור לבנבן,
ועיניים של ילד,
היה לי ידיד אמת.

בילי שלי
לא היה סתם כלב.
הכל לו הייתי אומר.
דומם הסתכל בי מבלי לדבר,
היה לי פשוט חבר.

אמא אמרה:
"כלב זה כלב
ואל תיקח ללב".
אמא אמרה:
"יש הרבה כאלה.
על שטות שכזו ליבב?"

שתקתי, אמא כלל לא הבינה,
בילי שלי האובד,
בילי חמוד לא היה סתם כלב
היה לי ידיד אמת.

חן,

את  יכולה לנסות לשאול כל מיני שאלות ולנסות לענות עליהן ואולי תגלי כל מיני דברים מעניינים שהם בעצם יהיו הניתוח שאותו את צריכה להגיש.
אני אתן לך רעיונות לשאלות ולתשובות:

מדוע המשוררת קראה לכלב בילי?
אולי זה מכיוון שהיא רצתה להשתמש בשם שמצלצל כמו בלי כלומר כשהיא אומרת בילי הצליל של השם מעביר לנו את התחושה של בלי בילי בלי בילי בלי בילי וכך  התחושה של ההעדר והאובדן היא חזקה יותר לעומת אם למשל היו קוראים לו בנג'י או אוטיס או שוקולד.
מדוע המשוררת בחרה דווקא בכלב ולא בחתול?
כנראה מכיוון שהיא לא הבינה שבפורום הזה אוהבים חתולים וחוץ מזה היא כנראה הבינה כבר שאנשים מיד יעשו לשיר גירסה שמתאימה לחתולים ובאמת זה כבר נעשה, אבל אם להיות טיפה יותר רציניים השיר הזה הוא שיר אהבה בין הילד לכלב. ובמלה כלב יש לב וגם אם הכלב לא נבחר להיות גיבור השיר בגלל זה בכל אופן הלב שבתוך הכלב נמצא בו באופן דו משמעי הוא נמצא גם באופן פיזי ורוחני וגם נמצא בתוך המלה כלב.
שאלה נוספת היא מדוע דווקא אמא שהיא נחשבת ליותר רגישה ורכה לא הזדהתה עם הכאב של הבן וכיצד זה יכול להיות שדווקא אמא שאמורה להבין הרבה ברגשות התייחסה בביטול לקשר היפה שנרקם בין הילד לכלב?
השאלה הזאת היא באמת מאוד מכאיבה. לא הייתי מצפה משום אמא שהיא להגיב כל כך בביטול ולא להעריך את הקשר של הילד לכלב ושל הכלב אליו.
אמא טעתה ובגדול כלב זה לא רק כלב ויש מה לקחת ללב, הקשר שנוצר בין הכלב לילד הוא זה שחשוב. כלב זה לא צעצוע שנשבר ומחליפים אותו באחר, וגם כשצעצוע נשבר זה גם אובדן וגם בו אין מה לזלזל.
אמא הייתה צריכה להיות מאוד גאה בבן שלה שיודע לאהוב ולהרגיש ולהתחבר ולהתאבל, אבל למרבה הצער היא לא  קולטת איזה ילד נפלא יש לה והיא לא קולטת  איזו אבדה עצומה הוא חווה היא לא קולטת שהבן שלה בודד עכשיו והיא לא קולטת שעם אמא כמוה יש לו סיבה טובה מאוד להיות בודד ולא פלא שהוא היה זקוק באופן מיוחד לכלב. כי אמא כמוה לא תוכל לתת לו את החום ואת התום שהוא קיבל מהכלב. וסליחה עם האמא במידה ואולי קצת הגזמתי.

את יכולה להתייחס לשתיקה בשיר:
בילי היה חבר כי הוא ידע להאזין ולשתוק. נשאלת השאלה האם הילד באמת אהב את בילי או שאולי הוא רק אהב  את עצמו. האם אנחנו אוהבים מישהו רק מכיוון שהוא מקשיב לנו ומקבל אותנו? בשיר הילד בוכה על הידיד אמת שאבד לו אבל הוא עסוק באובדן שלו. הוא לא מביע בשיר דאגה לגורלו של הכלב שאבד. וכמו שהכלב שתק בהתחלה עכשיו הבן נשאר לשתוק מול אמא.
כמו שאת רואה השיר מאוד מעניין ואת יכולה להמשיך לפתח רעיונות  ולנסות להתעכב על כל מיני פרטים ולגלות דברים מעניינים.

כתבתי לך באופן לגמרי איטואיטיבי
מקווה שזה יעזור לך.
יש באינטרנט חומר בנושא.
בהצלחה.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של נאוה חפש הודעות אחרות של נאוה בקר בדף הבית של נאוה

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה