נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
מדעי המחשב
RSS UnderWarrior Forums : RSS מדעי המחשב
נושא

נושא: עוקב בעץ חיפוש בינארי

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
רתם
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 26 April 2007 בשעה 18:31 | IP רשוּם
ציטוט רתם

הי לכם!

יש לי שאלה לגבי עוקב בעץ חיפוש בינארי.

ברור לי שמצומת אקראית, הסיבוכיות של חיפוש העוקב היא כגובה העץ. אך מה קורה אם החיפוש נעשה עבור k איברים עוקבים ברצף? האם זמן הריצה משתפר?

במילים אחרות, יש לי לולאה פשוטה שרצה k פעמים ובתוכה יש קריאה לפונק' שמוצאת את העוקב, ועוד מספר קבוע של פעולות. בכל ריצה של הלולאה, האיבר עליו מופעלת פונק' העוקב הוא האיבר אשר הוחזר ממנה בריצה הקודמת של הלולאה, כאשר בפעם הראשונה האיבר הוא האיבר המינימלי (הכי שמאלי) בעץ. כלומר: האלגוריתם מתחיל מאיבר זה ומוצא את k העוקבים לו.

מהו זמן הריצה ביחס למשתנים k ו-h (גובה העץ)? האם יש חסם עליון טוב יותר מ-h*k? מישהו אמר לי שזה k+h אבל לא נראה לי הגיוני...  אשמח לעזרתכם!

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של רתם חפש הודעות אחרות של רתם בקר בדף הבית של רתם

Philonoist
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22 April 2007
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 26 April 2007 בשעה 21:46 | IP רשוּם
ציטוט Philonoist

אני חושב שאותו אדם צודק. להוציא את כל האיברים בסדר ממויין זה או של N. אז להוציא K איברים ממוינים, זה או של K, פלוס הגובה של העץ, כי במקרה הגרוע ביותר אתה תצטרך לעלות מלמטה עד למעלה. אני חושב שניתן להוכיח פורמלית.

ניסיון להוכחה חצי-פורמלית:
אם אנו רוצים להדפיס את כל העץ בסדר ממויין, אז עבור כל צומת פנימי, פעם אחת ניכנס אליו מלמעלה(A), פעם שנייה שנגיע אליו אחר כך, נדפיס אותו, ופעם שלישית כשחוזרים למעלה(B). אם אנו לא רוצים לדפיס את כל העץ, אלא רק קטע ממנו(שבנוי מאיברים עוקבים), אז יכול להיות שנצטרך להכנס אל צומת בלי להדפיס אותו(בזבוז).
B מבוזבז קורה רק כאשר הצומת ההתחלתי נמצא בתת עץ ימני של תת עץ אחר כלשהו, ומקסימום כמספר הענפים הימניים שמעל הצומת, כלומר זה יכול לקרות מקסימום H פעמים.
A מבוזבז יכול לקרות גם מקסימום H פעמים, פעם אחת בכל רמה(לא יכול להיות שניכנס לשני צמתים באותה רמה בלי לצאת מאחד מהם, וזה כולל להדפיס אותו, כלומר הוא לא מבוזבז).
ולכן, מקסימום הבזבוזים הוא בערך 2H, כלומר בסדר גדול של H.
ולכן, החסם העליון הוא K+H.
K הדפסות ועוד H בזבוזים.

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה