נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
מדעי המחשב
RSS UnderWarrior Forums : RSS מדעי המחשב
נושא

נושא: מחסניות,רשימות מקושרות

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
עידו
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 04 April 2007 בשעה 19:29 | IP רשוּם
ציטוט עידו

שלום לכולם!

רציתי להציג בפניכם שאלה אחת מתרגיל שאני צריך להגיש.אשמח מאוד לעזרה.

1.א.נרצה לשכלל מחסנית הממומשת בעזרת רשימה מקושרת כך שנוסיף פקודה חדשה והיא מציאת המקסימום בין הערכים במחסנית. כיצד להתאים מבני נתונים כך שנוכל לענות על השאלה בסיבוכיות זמן O)1(?אין ךפגוע בסיבוכיותO)1( של חמשת הפקודות הבסיסיות.

ב.על הסעיף הזה אני חושב הרבה זמן..עדיין לא הצלחתי לעלות על חוקיות מסויימת...:

מס" מסוג]2,3,5[ הוא מספר העונה על התכונה שהמ"ס הראשוניים היחידים שמחלקים אותו הם2 או 3 או 5 . תאר אלגוריתם המקבל מספר n כקלט ומדפיס מספרים בטווח 2 עד n מסוג ]2,3,5[ בסדר עולה.

לדוגמא- עבור n=15:

2,3,4,5,6,8,9,10,12,15

תודה!חג שמח!

עידו.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של עידו חפש הודעות אחרות של עידו בקר בדף הבית של עידו

צחי@
משתמש חבר
משתמש חבר

הצטרף / הצטרפה: 02 January 2007
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 05 April 2007 בשעה 21:00 | IP רשוּם
ציטוט צחי@

לגבי סעיף א' - אני לא יודע מה הכוונה ב-5 הפקודות הבסיסיות - אני מכיר למחסנית פקודות PUSH, POP ואולי PEEK
לגבי ב' - יש משפט מתורת המספרים שאומר שלכל מספר יש פירוק יחיד לחזקות של ראשוניים, כלומר, כל מספר n, ניתן לייצג באופן יחידני כך:
קוד:

n = P1^k1 * P2^k2 * ... *Pn^kn

כאשר p1..pn ראשוניים ו-k1..kn מעריכים כלשהם.
אם המספרים הראשוניים היחידים שמחלקים את n הם 2, 3 ו-5 אז ניתן לייצג את n כך:
קוד:

n = 2^k1 * 3^k2 * 5^k3

כלומר, בהינתן מספר n כלשהו - אפשר על ידי כמה פעולות חלוקה ומודולו לגלות אם הוא מתחלק בחזקות של 2, 3 ו-5 ללא שארית - את השאר אני משאיר לך...

עידו
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 06 April 2007 בשעה 11:33 | IP רשוּם
ציטוט עידו

אני מכיר את המשפט הזה אבל לא מצליח ליישם אותו...

הרי על כל מ"ס אפשר לשאול המון שאלות-האם הוא מתחלק ב-2?ב-3? ב-5? ב2,3? ב2,5?וכו...

זה לא נשמע לי הגיוני לעשות הרבה משפטי ifelse...

אתה יכול להביא דוגמא על מ"ס - למשל על 15.איך אני אמור להדפיס את הפלט שרשמתי בשאלה הקודמת?איך אתה מנתח את המשפט הזה בעצם?

תודה!

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של עידו חפש הודעות אחרות של עידו בקר בדף הבית של עידו

צחי@
משתמש חבר
משתמש חבר

הצטרף / הצטרפה: 02 January 2007
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 06 April 2007 בשעה 13:47 | IP רשוּם
ציטוט צחי@

אני רואה שאתה קצת מסבך את העניינים - זה לא משנה מה מס' האפשרויות - נתון לך שאם המספר הוא כזה אז האפשרויות האלה קיימות.
תנתח כל מספר בנפרד - צריך לבצע מספר איטרציות שבכל איטרציה מנסים לחלק את המספר ב-2 או 3 או 5 - ואת תוצאת החלוקה, אם מצליחים לחלק ללא שארית באחד המספרים - מעבירים לאיטרציה הבאה וחוזרים על התהליך עד שמגיעים ל-1. אם נתקעים עם מספר שלא מתחלק ב-2 או 3 או 5 - אז המספר הוא לא מהסוג הזה !

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של צחי@ חפש הודעות אחרות של צחי@ בקר בדף הבית של צחי@

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה