נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
פורום מחשבים כללי
RSS UnderWarrior Forums : RSS פורום מחשבים כללי
נושא

נושא: התקנת VISTA ולינוקס על מחשב אחד אפשר?

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
kfir-d
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף / הצטרפה: 23 August 2007
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 23 August 2007 בשעה 23:31 | IP רשוּם
ציטוט kfir-d

רציתי לדעת אם אפשר להתקין גם לינוקס וגם VISTA על מחשב אחד

קניתי נייד וקיבלתי איתו VISTA ואני רוצה גם לינוקס כדי להכיר גם את לינוקס ולהתחיל להתעסק עם קוד פתוח

יש אפשרות לעשות דבר כזה?

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של kfir-d חפש הודעות אחרות של kfir-d

elseif
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 24 August 2007 בשעה 01:47 | IP רשוּם
ציטוט elseif

כמובן שזה אפשרי וזה לא ממש קשה, היה לי הרבה מערכות הפעלה והפצות של לינוקס במחשב ובגלל זה מהניסיון שלי לא כדאי לך להתקין וינדוס ויסטה הסיבה : אין בו שום דבר יותר טוב מ וינדוס XP חוץ מהעיצוב ואם אתה מחפש עיצוב כדאי לך ללכת על לינוקס כי יש לו מנהל החלונות COMPIZ FUSEN שמוביל בהרבה על VISTA, בגלל זה אם אתה רוצה וינדוס אני ממליץ לך על XP.
לינוקס - מאוד ממליץ לך על UBUNTU 7.04 - אני משתמש בה והיא הפצה מצויינת ומאוד קלה ואני חושב שכדאי להתחיל איתה ( גם מאוד נתמכת ) , אבל כמובן שאתה יכול לבחור כול פצה אחרת שבא לך . . .

אופן ההתקנה :
1) קודם תתקין את ויסטה או XP מה שבחרת בזמן ההתקנה תעשה ככה :
תצור מחיצה אחת שתיקח 40% מנפח ההרד דיסק שלך , היא תהיה ה C - המחיצה שבה תהיה מותקנת מערכת ההפעלה WINDOWS , עוד מחיצה שגם היא תהיה בגודל 40% מההרד דיסק שלך והיא תהיה D - מחיצה לקבצים את שתיהם תפרמט ל NTFS , ב 20% שנשאר אל תיגע בנתיים ( זה יהיה ללינוקס ) תעשה NEXT או מה שיש שם ותתקין את הוינדוס.
2) התקנת הלינוקס :
אני לא יודע איזה הפצה תבחר אז אני אסביר על UBUNTU 7.04 אבל בכול שאר ההפצות זה צריך להיות משהו דומה :
שיציעו לך איך לחלק את ההרד דיסק תעשה COSTUM
עכשיו תעשה "צור" ותעשה מחיצה אחת של SWAP בגודל 2 GB ( אפשר קצת פחות נגיד 1 GB ) אבל אם יש לך מקום תעשה 2 GB ובכול שאר המקום תעשה מחיצה עם מערכת קבצים EXT3 , אחר כל תלחץ על המחיצה הזאת שיצרת ה EXT3 ותראה בהגדרות שלה MOUNTPOINT צריך להיות כתוב בשדה הזה רק / ( התו סלאש כמו פה ) ואז תעשה NEXT וזהו . . .

במצאיות זה משהו הרבה יותר פשוט וקל בגלל שההתקנות ( במיוחד ש לינוקס ) הם גרפיות ויש הדרכה אז אני לא חושב שתהיה בעיה בהצלחה !

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של elseif חפש הודעות אחרות של elseif בקר בדף הבית של elseif

kfir-d
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף / הצטרפה: 23 August 2007
נשלח בתאריך: 24 August 2007 בשעה 07:55 | IP רשוּם
ציטוט kfir-d

אוקיי אני ינסה

ותגיד לי הגרסה הזאת בעברית ?

ועוד משהו איפה אפשר להוריד אותה ?

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של kfir-d חפש הודעות אחרות של kfir-d

elseif
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף / הצטרפה: 10 August 2007
נשלח בתאריך: 24 August 2007 בשעה 12:11 | IP רשוּם
ציטוט elseif

בטח כול לינוקס יש בעיברית , היתי יכול פשוט לחפש באתר שלהם אבל אנשים לא ככ אוהבים לחפש . . . אז הנה :

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

תבחר mirror שיהיה הכי מהיר בשבילך תחת הכותרת : "choose location near you"

וגם את סוג המעבד שלך תחת הכותרת "what type of computer do you have ?"

סביר להניח שיש לך 32 ביט אם לא אז זה 64 אבל בכול מקרה אתה חייב להוריד את הנכון למחשב שלך

בכול מקרה אל תשנה את הבחירה ב "wich release do you want" - כבר מסומן שם מה שאתה צריך

ובסוף תעשה

DOWNLOAD

זה יוריד לך קובץ ISO , תצרוב אותו לדיסק רגיל או DVD מה שבא לך בעזרת כול תוכנת צריבה לדוגמה נרו

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של elseif חפש הודעות אחרות של elseif

ShadowBeast
אחראי פורומים
אחראי פורומים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22 January 2005
מדינה: Israel
נשלח בתאריך: 02 October 2007 בשעה 01:24 | IP רשוּם
ציטוט ShadowBeast

elseif כתב:

סביר להניח שיש לך 32 ביט אם לא אז זה 64 אבל בכול מקרה אתה חייב להוריד את הנכון למחשב שלך

הוא לא חייב להוריד את הנכון למחשב שלו, אני מריץ 32 ביט על מחשב 64 ביט, למרות שההפך (להריץ 64 על 32) לא יעבוד

He who will not take the hint, must take the consequence - Glenn v. Covey (1854)

ShadowBeast
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ShadowBeast חפש הודעות אחרות של ShadowBeast

elseif
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף / הצטרפה: 10 August 2007
נשלח בתאריך: 02 October 2007 בשעה 02:44 | IP רשוּם
ציטוט elseif

ShadowBeast כתב:
elseif כתב:

הוא לא חייב להוריד את הנכון למחשב שלו, אני מריץ 32 ביט על מחשב 64 ביט, למרות שההפך (להריץ 64 על 32) לא יעבוד

קודם כול ממש לא כדאי לו להתקין 32 ביט אם יש לו מעבד של 64 ביט ודבר שני מה שאתה אומר פה לא ממש נכון כי אני זוכר שניסתי להתקין למישהו שיש לו מעבד 64 ביט מנדריבה 32 ביט או סוזה 32 ביט ( לא זוכר אחד משתיהם ) וקיבלתי את השגיאה הבאה : "you try to install 32 bit software on 64 bit processor" או משהו ממש דומה לזה ואז לא איפשר להמשיך בהתקנה אבל בעיקרון כמעט כול התוכנות של 32 ביט יפעלו גם על 64 ביט אבל זה ממש לא כדאי
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של elseif חפש הודעות אחרות של elseif

ShadowBeast
אחראי פורומים
אחראי פורומים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22 January 2005
מדינה: Israel
נשלח בתאריך: 02 October 2007 בשעה 03:20 | IP רשוּם
ציטוט ShadowBeast

elseif כתב:
ShadowBeast כתב:
elseif כתב:

קודם כול ממש לא כדאי לו להתקין 32 ביט אם יש לו מעבד של 64 ביט ודבר שני מה שאתה אומר פה לא ממש נכון כי אני זוכר שניסתי להתקין למישהו שיש לו מעבד 64 ביט מנדריבה 32 ביט או סוזה 32 ביט ( לא זוכר אחד משתיהם ) וקיבלתי את השגיאה הבאה : "you try to install 32 bit software on 64 bit processor" או משהו ממש דומה לזה ואז לא איפשר להמשיך בהתקנה אבל בעיקרון כמעט כול התוכנות של 32 ביט יפעלו גם על 64 ביט אבל זה ממש לא כדאי

לא נכון, אפילו לfirefox יש בעיות תאימות(או לפחות היו לו).
ואני אומר לך בוודאות, אני מריץ פה במחשב Ubuntu של 32 ביט על מחשב AMD 64...(למרות שהמחשב הזה קצת מת כרגע, הוא עדיין פעל כמה חודשים יפה מאוד עם הUbuntu הזה)
למרות שזה בסדר גם להתקין את ה 64 ביט, פשוט כשהתקנתי את הubuntu על המחשב ההוא לא היה לי דיסק של 64 ביט ולא היה לי כוח להוריד

He who will not take the hint, must take the consequence - Glenn v. Covey (1854)

ShadowBeast
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ShadowBeast חפש הודעות אחרות של ShadowBeast

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה