נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
תיכנות
RSS UnderWarrior Forums : RSS תיכנות
נושא

נושא: שינוי פורמט של משתנה ב-C

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
אלי
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 10 September 2007 בשעה 10:12 | IP רשוּם
ציטוט אלי

שלום!

יש לי תוכנית שמאתחלת משתנים מתוך מידע שהיא שולפת מקובץ שהיא פותחת.לא תמיד כל המשתנים מאותחלים.הבעיה היא  שכאשר אני מציג אותם בפורמט C% לא יודפס שום דבר, אבל בפורמט X% היא כן מדפיסה ערך.

1)אם הערך באמת קיים למה פורמט C% לא מציג אותו?

2)אם אני רוצה להגדיר שאם המשתנה ריק בפורמט C% אז שהוא לא יאותחלל בכלל, איך אני עושה את זה?

מקווה שהייתי מספיק ברור

אלי

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של אלי חפש הודעות אחרות של אלי בקר בדף הבית של אלי

צחי@
משתמש חבר
משתמש חבר

הצטרף / הצטרפה: 02 January 2007
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 10 September 2007 בשעה 14:05 | IP רשוּם
ציטוט צחי@

c% הוא פורמט של char , כלומר של תו. רק ערכים בתחום 127- עד 128 יכולים להיות מתורגמים בהצלחה ל-char. אחרת התוצאה שתקבל לא מוגדרת.

x% הוא פורמט של הצגת מספר בהקסה-דצימלי. הכל שאלה של איך ומה אתה רוצה להציג.

לגבי 2 - לא ברור מה אתה מנסה להשיג. אם תיתן דוגמה יותר קונקרטית או אפילו תצרף את הקוד שלך אז אולי זה יהיה ברור. השאלה שלך מרמזת על איזה בעיה נוספת בהבנה איך עושים דברים בצורה נכונה. אתה הולך בכיוון ההפוך - הפורמט הוא לצורך תצוגה בלבד, בעוד שאתה בעצם שואל האם הערך של המשתנה הוא ולידי או לא.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של צחי@ חפש הודעות אחרות של צחי@ בקר בדף הבית של צחי@

אלי
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 10 September 2007 בשעה 16:24 | IP רשוּם
ציטוט אלי

printf("var= %c\n", var);

השאלה שלי היא בעצם איזה תנאי אני צריך לעשות כדי שרק אם הערך במשתנה ולידי בפורמט C%

var= יודפס גם כן

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של אלי חפש הודעות אחרות של אלי בקר בדף הבית של אלי

צחי@
משתמש חבר
משתמש חבר

הצטרף / הצטרפה: 02 January 2007
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 10 September 2007 בשעה 17:15 | IP רשוּם
ציטוט צחי@

נתחיל מההתחלה. איזה קלט אתה קורא מהקובץ - כלומר, מה המבנה שלו ?

איך נראה הקוד שלך של הקריאה מהקובץ ?

אם אתה עושה את הדברים בצורה נכונה, אז השאלה ששאלת לגבי התנאי היא לא רלוונטית. זה התפקיד שלך לדאוג שהערך יהיה ולידי לפני השליחה שלו להדפסה.

איך תעשה זאת ? תכניס אותו לתוך משתנה מתאים / אם אתה לא בטוח לגבי סוג המשתנה שנדרש - אולי מבנה הקובץ דורש שינוי כך שתוכל לקודד את סוג המשתנים שמוחזקים בו ? אולי עליך תחילה לקרוא את הנתונים כמחרוזת ואז לנסות להמיר בהתאם לסוג המשתנה שאתה מצפה לקבל ?

כמו שאתה רואה, יש הרבה דרכים לעשות את הקריאה והתרגום. ללא שתסביר באופן יותר מפורט מה אתה מנסה לעשות, לא ניתן לעזור לך.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של צחי@ חפש הודעות אחרות של צחי@ בקר בדף הבית של צחי@

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה