נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
מתמטיקה
RSS UnderWarrior Forums : RSS מתמטיקה
נושא

נושא: הגיג

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
איפסלון
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 25 February 2008 בשעה 20:29 | IP רשוּם
ציטוט איפסלון

האם לא קיימת תאוריית הכל בגלל משפט אי השלמות גדל מכיוון שתאוריית הכל היא מערכת אקסיומטית, שמצייתת למשפט אי השלמות של גדל,מכאן ישנה טענה לא מוכחת בה. מעצם טבעה של תאוריית הכל היא כוללת את כל התופעות הנובעות מארבעת הכוחות. אז הטענה צריכה לנבוע מכוח נוסף .

אם אין תאוריית כל אז לא בטוח שיש יותר מארבע כוחות.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של איפסלון חפש הודעות אחרות של איפסלון בקר בדף הבית של איפסלון

11010010110
פורומיסט על
פורומיסט על
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 23 April 2006
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 25 February 2008 בשעה 21:53 | IP רשוּם
ציטוט 11010010110

יש הוכחה לכך שיש יותר מ 4 כוחות ? אין ולא נראה לי
שיכולה להיות

תמיד ייתכן קיומו של כוח נוסף. אבל זה לא אומר שהתאוריה
מבוססת אליו במשהוא גם אם היא לא שלמה ב 4 הכוחות הקיימים

ככה אני חושב

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של 11010010110 חפש הודעות אחרות של 11010010110

איפסלון
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 27 February 2008 בשעה 13:45 | IP רשוּם
ציטוט איפסלון

לא אמרתי שיש הוכחה יש בתנאי שקיימת הוכחה שאין בדיוק כמו משפט אי השלמות השני של גדל

הרעיון הוא שבהנחה שיש תאוריית כל מוחלטת ז"א שהיא מקיפה כל תופעה לא משנה כמה מוזרה בתחום ארבעת הרכוחות אז יש כוח נוסף לא אמרתי שחובה שיהיה ולא אמרתי שאין

כיוון שאני מניח שהיא שלמה ומכאן יוצאת ההוכחה שלי ורק כאן היא תקפה

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של איפסלון חפש הודעות אחרות של איפסלון בקר בדף הבית של איפסלון

11010010110
פורומיסט על
פורומיסט על
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 23 April 2006
נשלח בתאריך: 27 February 2008 בשעה 18:45 | IP רשוּם
ציטוט 11010010110

למה אמור (או אמור לא) להיות כוח נוסף במקרה הזה ?
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של 11010010110 חפש הודעות אחרות של 11010010110

איפסלון
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 27 October 2008 בשעה 15:19 | IP רשוּם
ציטוט איפסלון

הכוונה שלי הייתה שאם התאורייה מושלמת אז חייב להיות כוח נוסף כי על פי משפט אי השלמות השל גדל אז בכל תאוריה יש חור ובתאוריית הכל אסור שיהיה חור

אבל בסופו של דבר הגעתי למסקנה שמכיוון שזה כל מה שאומר משפט אי השלמות של גדל (הכוונה היא שהוא לא אומר איזה סוג של הוכחה זו).אז בסופו של דבר הגעתי למסקנה שייתכן שההוכחה היא כזו שלא ניתן להפוך אותה למשהו ממשי בשדה פיזקלי ולכן אין חשיבות לכך בתחום תאוריית הכל או בעצם תאוריית הכל לא יכולה להיות שלמה מתמטית אבל אין סיבה שהיא לא תהיה שלמה פיזיקלית.

עכשיו השאלה היא אם יש טרנספורמציה שתהפוך הוכחה למשוואה או שדה או משהו פיזיקלי ממשי אחר.

green
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף / הצטרפה: 16 November 2006
נשלח בתאריך: 28 October 2008 בשעה 15:59 | IP רשוּם
ציטוט green

אתה עושה פה בלגאן ומערבב מין שאינו במינו.
כדי להכיל את משפט אי השלמות של גדל , אתה צריך לבטא את התאורייה בשפת תורת המספרים.

מכיוון שאני לא רואה כיצד ניתן לבטא תאוריות פיסיקאליות בשפת תורת המספרים (או בכלל בצורה של שפה מסדר ראשון). בטח שאי אפשר להכיל לגביהם את משפט אי השלמות של גדל.

בכל אופן ,בלי כל קשר. ישנם לא מעט "בעיות" מתמטיות בתאוריות פיסקאליות שלפיסיקאים בכלל לא אכפת מהם מכיוון שהם לא יתכנו במציאות.
כלומר מבחינה מתמטית טהורה גם כך אין (כמעט) לשום תאורייה פיסקיאלית הצדקה, ולכן בטח שאין לאף תאורייה פיסיקאלית הצדקה לוגית...
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של green חפש הודעות אחרות של green

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה