נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
פורום דיבורים
RSS UnderWarrior Forums : RSS פורום דיבורים
נושא

נושא: דמיון מודרך, NLP, סוגסטיות

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
ניר
מנהל האתר
מנהל האתר
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 12 January 2005
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 20 April 2005 בשעה 05:00 | IP רשוּם
ציטוט ניר

מישהו שמע על הנושאים האלו? (דמיון מודרך, NLP, סוגסטיות)

מישהו יודע איפה לומדים אותם?
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ניר חפש הודעות אחרות של ניר בקר בדף הבית של ניר

cp77fk4r
מנהל פורומים
מנהל פורומים
סמל אישי
מנהל פורום אבטחת מידע

הצטרף / הצטרפה: 09 April 2005
נשלח בתאריך: 20 April 2005 בשעה 10:39 | IP רשוּם
ציטוט cp77fk4r

דמיון מודרך זה ענף מסויים במדיטציה שבו הדמיונו של האדם מודרך ע"י אדם אחר, ואתה יכול לקרוא עליו פה:

http://www.dryang.co.il/articles.asp?table=art10&code=13

|------------------|

NLP זה:

NLP - Neuro-Linguistic Programming הוא מודל של אישיות ושל תקשורת. מדובר במכלול של מודלים מעשיים, בעלי יעילות מוכחת, המתארים כיצד המוח האנושי מתפקד, וכיצד ניתן ליישם ידע זה לשם שיפור התקשורת הבין-אישית, לצורך שכנוע יעיל, ועל-מנת לסייע לעצמך ולאחרים להתגבר על קשיים או להשתחרר מפחדים וממגבלות המפריעים להם בחייהם.התחום נחקר מזה כעשרים וחמש שנים, הוא ממשיך להתפתח ולהתרחב, ונכתבו עליו כבר מאות ספרים.

(נלקח מ-http://www.solan.co.il/faq.asp?id=11)

{ואני מצטט את מיכל ברקל}:

(נלקח מhttp://www.ima-adama.co.il/know_yourself/awareness/stage_mi ki_barkal6_nlp.htm)

ראשי התיבות של NLP הן:

Neuro               - זהו החלק הפיסיולוגי, הנוירולוגי – כל מה שקורה בגוף ובמוח.

Linguistic          - זהו החלק של השפה – המחשבות שלנו, התקשורת שלנו עם אחרים ועם עצמנו

Programing       - זה החלק של ה"תכנות" – דפוסי התנהגות, הרגלים, דפוסי חשיבה ועוד...

|-------------------------|

ואחרון חביב:

(נלקח מhttp://www.psychologia.co.il/hypnosis1a.htm)

סוגסטיות חיוביות ושליליות

ניתן לתרגם את המונח סוגסטיה ל"הצעה" או ל"השאה". בהיפנוזה המטפל עשוי "להציע" למטופל הצעות (סוגסטיות) שונות, והמטופל עשוי לקבלן ביתר קלות מאשר מחוץ למצב ההיפנוזה. למשל, הצעת המטפל להפחתה בכאב תצלח יותר תחת היפנוזה מאשר תחת מצב רגיל. התהליך ההיפנוטי מאופיין במצב סוגסטבילי ואסוציאטיבי המושפע מאוד מהדמיון והחשיבה החופשית והזורמת. במצב זה אדם מוכן לקבל דברים בצורה שונה מהאופן בו היה מקבל עובדות בחיי היום יום. זאת בדיוק כמו שבמצב חלום אדם מוכן לקבל עובדות בלתי אפשריות, למרות שבזמן הערות היה מסרב לקבלן, או באותו אופן שאנשים צופים בסרט קולנוע ונכנסים לעלילה באופן משכנע ואמיתי כך שחשים פחד, התרגשות ושאר תחושות כאילו היה זה מציאות ממש. ההיפנוזה היא מעין סוג של הזמנה לסרט. בכניסה לאולם קורע הסדרן את הביקורת ומאפשר לצופה להתמסר לעלילה בלי ביקורת המציאות הנוקבת והיומיומית. ללא הנכונות להתמסר לסרט המוקרן, ההנאה אינה מושלמת. כך גם בתהליך ההיפנוזה, ההתמסרות לתהליך היא בסיס חיוני להצלחת הטיפול.

אולם, כפי שציינתי קודם, תהליכים היפנוטיים קורים בחיי היום יום ולא רק בטיפול הפסיכולוגי. לדוגמא, אנו צופים בפרסומות בטלויזיה בתהליך כמו-היפנוטי (מתרכזים במסך, מתנתקים מהסביבה) ומשתכנעים לרכוש את המוצר או השירות. כלומר, הפרסומות שאנו רואים הם סוג של סוגסטיה היפנוטית. באותו אופן ניתן לציין דוגמאות רבות לחשיבה היפנוטית סוגסטבילית שלילית שפוגעת באיכות החיים. לדוגמא, אדם שחושב שוב ושוב שהוא אינו מוצלח לוקה בחשיבה שלילית סוגסטיבית שמשכנעת אותו בסופו של דבר שהוא אכן אינו מוצלח. דימוי עצמי נמוך הוא תוצר של סוגסטיות שליליות ארוכות שנים שאנשים אומרים לעצמם.

דוגמא אחרת לסוגסטיות שליליות והשפעתן הינה מתחום "חרדת הטיסות" ויכולה להסביר את הפחד שיש לאנשים רבים מטיסות: חברות התעופה, ללא כוונה רעה, משתמשות בטרמינולוגיה שלילית להזמנת הנוסע לטיסה. ראשית, הנוסע מגיע ל"טרמינל". הדבר מייד יוצר תחושה ראשונית של מצב סופני - טרמינלי. לאחר מכן עולים ל"אולם היוצאים" (הרמז ברור, לא?) ורואים דוכן לביטוח חיים כי בקרוב נראה את העולם שלמעלה. אח"כ מגיעה "קריאה אחרונה" לנוסעים. ברגליים מהוססות פונים הנוסעים למטוס המוקף באמצעי ביטחון. במטוס עצמו מייד מסבירים מה צריך לעשות כשהמטוס מתרסק, והיכן יציאות החרום. מסבירים שאנו מתכוונים לעקוף את הסערה ומלמדים אותנו שמזג אויר סוער או כיסי אויר הם דבר מסוכן. לקראת הנחיתה, אם נותר עוד שביב תקווה, מסביר הטייס שאנו מתקרבים ל"יעד הסופי". אנא הישארו במקומותיכם עד שנגיע ל"שער היציאה". אז לאיזו מסקנה מגיע נוסע סביר לאחר תהליך למידה כל כך מדוייק ודקדקני? שטיסה היא דבר מסוכן מאוד, ומפתח חרדת טיסות להבא.

מודעות לקיומן של הסוגסטיות השליליות הללו מאפשרת להתנגד להן. בכל פעם שחברת התעופה תנקוט "בשפת ההפחדה" אנו נעמוד מנגד ונאמר לעצמנו ש"עלינו לא מאיימים ככה - שום דבר אינו טרמינלי, ומטוס הוא אחת השיטות הבטוחות יותר שקיימות לנוע ממקום למקום". סימנים שונים להתרסקות קרובה של המטוס (רעש מוגבר של המנוע וכד') הם סימנים טבעיים ורגילים למהלך טיסה, וניתן ללמוד אותם מראש ולהתכונן אליהם. אז בקצת חיוך (הומור הוא אחד הכלים החשובים ביצירת סוגסטיות חיוביות וחשיבה חיובית על החיים):

ועוד קריצה של הומור בקישור הבא, מאמר מתוך אתר וואלה המתאר:

"בשורה לבטלנים: ניתן לפתח שרירים במחשבה בלבד"

אבל מעבר להיבט ההומוריסטי בכתבה יש לדבר גם יישום רציני ביותר. מחקרים שהשתמשו בכלים של סריקת מוח (MRI לדוגמא) הוכיחו שתגובות מוחיות לפעילויות פיזיות מסויימות או לצפיה במראות פיזיים אמיתיים משתחזרות בצורה דומה ובמיקומים זהים במוח ע"י העלאה בדמיון של פעילויות אלו בתוך תהליך ההיפנוזה.

|---------------------|

מקווה שעזרתי :)

אגב, ממתי אתה מתעניין בזה?

ניר
מנהל האתר
מנהל האתר
סמל אישי

נשלח בתאריך: 20 April 2005 בשעה 11:11 | IP רשוּם
ציטוט ניר

מהלילה - חבר שלי עשה עליי ניסוי די מגניב - שעבד לו מטורף.
אז אני רוצה ללמוד קצת את הנושא
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ניר חפש הודעות אחרות של ניר בקר בדף הבית של ניר

cp77fk4r
מנהל פורומים
מנהל פורומים
סמל אישי
מנהל פורום אבטחת מידע

הצטרף / הצטרפה: 09 April 2005
נשלח בתאריך: 20 April 2005 בשעה 11:29 | IP רשוּם
ציטוט cp77fk4r

ניסוי.. נשמע כמו NLP, אני צודק?

אם תוכל לתת פרטים- זה יהיה נחמד ביותר :)

bad
משתמש פעיל
משתמש פעיל
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 13 January 2005
נשלח בתאריך: 20 April 2005 בשעה 17:09 | IP רשוּם
ציטוט bad

מה הוא עשה?
אני שמעתי רק על דמיון מודרך זה דבר אדיר
פשוט לא נורמאלי!
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של bad חפש הודעות אחרות של bad

ניר
מנהל האתר
מנהל האתר
סמל אישי

נשלח בתאריך: 21 April 2005 בשעה 12:20 | IP רשוּם
ציטוט ניר

תמונה
חבר שלי ידע מראש איזה מהמילים אני אבחר..

קרדיט: STeRoiD

SBD
פורומיסט על
פורומיסט על
סמל אישי

נשלח בתאריך: 21 April 2005 בשעה 17:50 | IP רשוּם
ציטוט SBD

פששש חזק....

ShadowBeast
אחראי פורומים
אחראי פורומים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22 January 2005
נשלח בתאריך: 21 April 2005 בשעה 19:07 | IP רשוּם
ציטוט ShadowBeast

יש לך מושג איך?

He who will not take the hint, must take the consequence - Glenn v. Covey (1854)

ShadowBeast
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ShadowBeast חפש הודעות אחרות של ShadowBeast

bad
משתמש פעיל
משתמש פעיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 21 April 2005 בשעה 19:11 | IP רשוּם
ציטוט bad

דמיון מודרך זה משהו כאילו הוא מסתכל לך בעניים
ופשוט איך שהו מנחש מה תבחר הוא קורא אותך היה פעם
מלא סדרות על זה בערוץ 8 בהוט ..
או לא זוכר באיזה ערוץ ממש מעניין..

ניר
מנהל האתר
מנהל האתר
סמל אישי

נשלח בתאריך: 21 April 2005 בשעה 20:51 | IP רשוּם
ציטוט ניר

ShadowBeast כתב:
יש לך מושג איך?

כן, אחת המילים שמה בפונט טיפה יותר גדול ובצבע טיפה שונה. זה הספיק כדי ללכוד תשומת לב

ShadowBeast
אחראי פורומים
אחראי פורומים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22 January 2005
נשלח בתאריך: 21 April 2005 בשעה 22:21 | IP רשוּם
ציטוט ShadowBeast

אני בחרתי צוות...

He who will not take the hint, must take the consequence - Glenn v. Covey (1854)

ShadowBeast
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ShadowBeast חפש הודעות אחרות של ShadowBeast

ניר
מנהל האתר
מנהל האתר
סמל אישי

נשלח בתאריך: 21 April 2005 בשעה 22:24 | IP רשוּם
ציטוט ניר

בדיוק - זו המילה המודגשת :)

מיה
אורח
אורח

הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: אונליין
נשלח בתאריך: 22 February 2006 בשעה 00:01 | IP רשוּם
ציטוט מיה

ל- SBD

שים לב, שבאנגלית הציטוט- חתימה שלך משמעו: אני מושלם, ובעברית משמעו: אני לא מושלם. התרגום הנכון (ולא במשמעות הפוכה) היה צריך להיות: אין אדם מושלם. אני "אין אדם".

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של מיה חפש הודעות אחרות של מיה בקר בדף הבית של מיה

שושן
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 22 February 2006 בשעה 14:00 | IP רשוּם
ציטוט שושן

לכל מי שמגיב על חתימות:

החתימות במערכת הפורומים הזאת הן דינאמיות.
כלומר הן משתנות.

ואם הן ישונו ע"י בעליהן, ההודעות שלכם יהיו לא מובנות.
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של שושן חפש הודעות אחרות של שושן בקר בדף הבית של שושן

pitbull
משתמש חבר
משתמש חבר
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 14 May 2005
נשלח בתאריך: 22 February 2006 בשעה 17:09 | IP רשוּם
ציטוט pitbull

התמונה לע עבדה עליי...
בחרתי "הרגשה"

דמיון מודרך זה דבר באמת מעניין.
יש תוכנית כזאת עם אדם בשם נמרוד הראל, זה בערוץ 22, אני חושב שזה ביום רביעי בשעה 10 בלילה. שם התוכנית "הבלתי ידוע" או משהו כזה..

*ד"א: אתם בטוחים שבתמונה המילה "צוות" היא המילה היחידה שמודגשת?
כי יש שם כמה מילים מודגשות כאלה: צוות, הרגשה, מזג אויר ואולי עוד..

לא נראה לי שזה קשור לפונט...

*עריכה: ניסיתי את זה על חמישה אנשים, כל אחד בחר מילה אחרת ואף אחד לא בחר במילה "צוות". זה אכן לא קשור רק לפונט. זה קשור למה שהבנאדם אומר לך לפני או מה שהוא עושה לפני, משהו כזה..
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של pitbull חפש הודעות אחרות של pitbull

רן
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 29 March 2006 בשעה 13:18 | IP רשוּם
ציטוט רן

אני רוצה לדעת איזה ספרים או אתרים אני יכול לראות על מנת להבין ולדעת איך עושים את זה....

איך גורמים לאדם ערני שנמצא מולך להכנס למצב שבו התת מודע שלו נשלט על ידיך והוא אינו מדע

לזה בכלל.........

אם מישהו יוכל לעזור לי אני אשמח......

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של רן חפש הודעות אחרות של רן בקר בדף הבית של רן

מיקי ברקל
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 15 July 2006 בשעה 10:38 | IP רשוּם
ציטוט מיקי ברקל

בתור מומחה בנלפ NLP (ואתה מוזמן לקרוא על זה קצת בפורום בתפוז בנושא)

אני יכול לומר לך שהנלפ זהו אוסף של כלי תקשורת שיכולים לעזור לך לעשות קסמים בסגנון הנל.

יחד עם זאת הכיוון שעליך לחפש הוא לא נלפ אלא תחום מעולם הקסמים אשר נקרא מנטליזם. Mentalizm  חיפוש קצר בגוגל יעלה לך מאות אתרים בעניין.

חיפוש קצר בP2P יעלה לך ים חומר...

אם אתה רוצה ללמוד ולהיות מסוגל להשפיע על אנשים ב WOW כמו שעשה לך החבר הזה, תקרא, תתאמן הרבה בבית (שזו הנקודה החשובה יותר!!! ) ואז תעשה את זה על החברים שלך... הם יהיו מופתעים.

בהצלחה

מיקי ברקל (וזה לא מיכל ברקל אלא מיכאל ברקל... למי שהביא את הציטוט שלי  )

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של מיקי ברקל חפש הודעות אחרות של מיקי ברקל בקר בדף הבית של מיקי ברקל

student
אורח
אורח

נשלח בתאריך: 28 August 2007 בשעה 16:35 | IP רשוּם
ציטוט student

הרצאה ברוח הסוד בשילוב עם השיטות המתקדמות של ה - NLP , והדמיון המודרך

צעירים ומבוגרים, יחידים וזוגות, כולם מוזמנים 

לפרטים, ולהזמנת מקומות באולם ההרצאה

0506763633

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של student חפש הודעות אחרות של student בקר בדף הבית של student

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה